загрузка...
 
МІКРОПРОЦЕСОР
Повернутись до змісту

МІКРОПРОЦЕСОР

На початку 1970-х років у світі обчислювальної техніки відбулася справжня революція – з’явився і почав широко використовуватися мікропроцесор.

Що ж таке мікропроцесор? Це велика інтегральна схема, до складу якої входить обчислювальний пристрій і пристрій управління. У деяких випадках мікропроцесор міститься на одній мікросхемі (на одному кристалі кремнію), і тоді він є кремнієвою пластинкою (платою) завтовшки 0,5 мм і площею

1–2 см2. Таким чином, мікропроцесор є ЕОМ без пристроїв введення-виведення інформації і взагалі без периферійного устаткування. З появою мікропроцесора стало можливим носити обчислювальну машину просто в кишені. Адже перша обчислювальна машина ЕНІАК, створена всього за тридцять років до мікропроцесора в1943 року в США, важила близько 30 тонн і займала площу близько 200 квадратних метрів.

Мікропроцесори використовують у двох напрямах. Одні з них називаються вбудованими – це коли інтегральна схема або пластинка, що містять мікропроцесор, вбудовуються в якийсь пристрій. Вони приймають сигнали, що йдуть з даного пристрою, і організовують його автоматичну роботу. Так, наприклад, мікропроцесори вбудовуються у фотоапарати, кінокамери, у тисячі і десятки тисяч інших приладів, пристроїв і машин.

Другий спосіб використання мікропроцесорів – побудова на їх основі мікро-ЕОМ, тобто маленьких комп’ютерів, які завдяки своїм невеликим розмірам і вартості стають персональними електронними обчислювальними машинами.

Найважливішою особливістю мікропроцесора є його універсальність, оскільки його робота залежить від програми, складеної людиною. Звичайно програма записується в пам’яті ЕОМ в оперативну або зовнішню. Так, наприклад, одна фірма створила пристрій, який у первинному вигляді є електронним годинником. Якщо ж змінити ВІС оперативної пам’яті з програмою, то ви почуєте популярну мелодію. Ще одна заміна – і готовий простий електромузичний інструмент.

Універсальність мікропроцесорів дає можливість випускати їх у дуже великих кількостях. Вони стали дешевими. А де застосовують мікропроцесори?

Мікропроцесори використовують люди, які не мають досвіду роботи з обчислювальною технікою. Мікропроцесори широко застосовуються в промисловості, освіті, медицині, домашньому господарстві і взагалі в усіх сферах діяльності людини.загрузка...