загрузка...
 
ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ
Повернутись до змісту

ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ

Табличні процесори. Забезпечують зручну роботу з великими масивами чисел та іншої інформації, наданої у вигляді таблиць. При роботі з табличними процесорами на екран виводиться прямокутна таблиця, у комірках якої можуть знаходитись числа, пояснювальні тексти та формули для розрахунків певних значень. Усі табличні процесори дозволяють перераховувати значення елементів таблиць за певними формулами, будувати за даними таблиць різноманітні графіки. Табличний процесор MS Excel зі складу пакета Microsoft Office має великі можливості для опрацювання діаграм і графіків та може використовувати таблиці, створені в інших табличних процесорах – Lotus 1-2-3, Quattro Pro.

Текстові процесори. Це потужні програми для роботи з текстом. Текстовий процесор MS Word, також зі складу пакета Microsoft Office, – чи не найпоширеніша у світі прикладна програма, можливості якої можуть бути порівняні з можливостями настільної видавничої системи.

Системи управління базами даних. Такі програми дозволяють керувати великими інформаційними масивами – базами даних. MS Access зі складу пакета Microsoft Office – зручний та потужний засіб управління базами даних, який має всі можливості реляційних баз даних і дозволяє створювати досить складні програмні застосування, з якими буде зручно працювати користувачу.

Графічні редактори. Прикладні програми, що дозволяють створювати та редагувати малюнки на екрані комп’ютера. Звичайно користувачу надаються можливості малювання прямих і кривих ліній, різноманітних геометричних фігур, створення написів різними шрифтами тощо. Більшість графічних редакторів дозволяють обробляти зображення, отримані з допомогою сканерів. Найпоширеніші з них: Pаint зі складу стандартних програм ОС Windows, MS PhotoEditor зі складу офісного пакету програм MS Office та професійні редактори CorelDRAW, Adobe Photoshop тощо.

Системи автоматизованого проектування (САПР). Програми, що дозволяють здійснювати креслення та конструювання різноманітних механізмів з допомогою комп’ютера. Найпоширеніші САПР: AutoCad, ArchiCad.загрузка...