загрузка...
 
ВСТУП
Повернутись до змісту

ВСТУП

Фізична хімія - наука, що вивчає і встановлює закономірності перебігу хімічних процесів. Основне її завдання - передбачення напрямку хімічних процесів, характеру їх проходження в часі і кінцевих результатів за різних умов проведення.

Установлені нею закони дозволяють проводити кількісні розрахунки, які описують ті чи інші сторони хімічних реакцій, що відбуваються. Вивчення теоретичного матеріалу, безсумнівно, корисно для сучасного інженера, що працює як у галузі розробок електронної техніки та матеріалів для неї, так і у галузі конструювання і експлуатації хімічного і нафтохімічного обладнання.

Фізична хімія досить об'ємна дисципліна, вивчення розділів якої вимагає тривалого часу. Наявні навчальні плани дозволяють вивчати лише деякі основні її розділи, а саме хімічну термодинаміку і хімічну кінетику. Структура курсу для різних спеціальностей різна і, крім лекційних занять, може містити лабораторні та практичні роботи.

Лабораторний практикум з фізичної хімії є найважливішою частиною комплексного вивчення цієї фундаментальної хімічної дисципліни. Основною його складовою є можливість на власному досвіді перевірити дієвість теоретично обґрунтованих законів і правил, установити межі їх застосування. Крім того, робота в лабораторному практикумі вчить акуратності.

Виконання кожної лабораторної роботи являє собою своєрідне наукове дослідження (на рівні, доступному студентові) з поставленням задачі, її теоретичним обґрунтуванням і експериментальною перевіркою.

Обробка експериментальних результатів повинна обов'язково проводитися сучасними математичними методами з використанням обчислювальної техніки. Варто зрозуміти основи використовуваних методів обробки експериментальних даних, вникнути в їх суть, намагатися зробити узагальнення і застосувати отримані навички до роботи в інших лабораторних практикумах.

Перед виконанням лабораторної роботи необхідно ознайомитися з загальними правилами техніки безпеки. Будь-яку лабораторну роботу варто розпочинати лише тоді, коли всі етапи її відомі і не викликають сумнівів, послідовність дій зрозуміла, всі реактиви і посуд підготовлені.

При виконанні розрахункових завдань студентам слід користуватися наявними теоретичними розробками, вказівками до розв?язання, що є в кожній задачі, та сучасними засобами електронної техніки. Так, необхідні для виконання завдання графіки слід будувати за допомогою комп?ютера з виведенням на площину графіка рівняння побудованої кривої. Схвалюється повне розв’язання задачі на ЕОМ, однак обов?язково повинен бути відображений хід  розв?язання.

Слід бути уважними при проведенні розрахунків: правильно виписувати дані з таблиць, слідкувати за тим, щоб в одній формулі містилися дані з однаковими розмірностями, грамотно проводити округлення отриманих результатів до оптимальної кількості знаків.

Комплексний підхід до вивчення основ «Фізичної хімії» важливий для формування світогляду сучасного інженера.



загрузка...