загрузка...
 
2.5.1 Радіантне мислення
Повернутись до змісту

2.5.1 Радіантне мислення

Мислення, таким чином, можна уявити собі у вигляді великої асоціативної машини, а наш мозок надпотужним біокомп'ютером, у якому думки, подібно променям, розходяться від практично нескінченного числа інформаційних вузлів. Подібна структура відповідає будові нейронних систем, що становлять фізичну архітектуру мозку.

Чим більше нової інформації ми засвоюємо інтегрованим, радіантним, організованим чином, тим легше нам засвоювати цю кількість нової інформації.

Термін «радіантне мислення» (від "радіанта" ? точка небесної сфери, з якої ніби виходять видимі шляхи тіл з однаково направленими швидкостями, наприклад, метеоритів одного потоку) стосується асоціативних розумових процесів, відправною точкою або точкою докладання яких є центральний об'єкт.

Хоча кожна півкуля домінує в певних типах розумової діяльності, обидві півкулі в принципі здатні забезпечувати розумову активність будь-якого типу.

Радіантне мислення бере до уваги всі перелічені вище ментальні функції, помножуючи його можливості, в чому і реалізується синергетизм.

Якщо ми прагнемо всебічно усвідомити сьогодення і реалістично прогнозувати майбутнє, необхідно досить пильно поглянути на один-єдиний фактор, який здатний більш ніж рішуче вплинути на глобальні перспективи. Мова йде не про стан навколишнього середовища, теорій економіки чи психології, навіть не про «незворотний хід історії». Головним і блискучим у своїй очевидності є те, що, за великим рахунком, контролює і спрямовує всі інші частини рівняння, ? а саме радіантно мислячий людський мозок.



загрузка...