загрузка...
 
4.2.12 Застосування срібла
Повернутись до змісту

4.2.12 Застосування срібла

Срібло має чудові технологічні властивості, завдяки яким його широко застосовують у промисловості. Срібло відрізняється найширшою серед металів електро- і теплопровідністю, що поєднується з низькою хімічною активністю, пластичністю, великою відбивною здатністю. Дуже цінні властивості мають деякі сполуки срібла.

На відміну від золота, основну масу якого використовують у ювелірній і пов'язаній з нею галузях промисловості, срібло в основному витрачають на чисто технічні цілі.

Найважливішою сферою споживання срібла є виробництва світлочутливих матеріалів для кіно- і фотопромисловості. Витрата срібла на виробництво кіно- і фотоматеріалів неухильно зростає, однак, незважаючи на всі зусилля учених, повноцінних замінників срібла для цих цілей поки не знайдено.

Значними сферами застосування срібла є електротехніка і електроніка, де висока електропровідність срібла в поєднанні з хімічною стійкістю зумовили широке використання його для виготовлення контактів і провідників.

Значна кількість срібла витрачається на виготовлення припоїв для паяння різних металів і сплавів. Срібні припої дають міцні і пластичні спаї, що протистоять ударам і вібрації. Стійкість до окиснення зумовила широке застосування срібних припоїв в авіаційній і космічній техніці, а хороша електропровідність – в електротехніці.

Високі розрядні характеристики мають срібно-цинкові і срібно-кадмієві акумулятори, застосовувані в ракетній техніці, підводному флоті і т.д. Мініатюрні батареї, що містять хлорид срібла, використовують в електронних наручних годинниках, кінокамерах, калькуляторах.

Із сплаву срібла з кадмієм і індієм виготовляють регулюючі стрижні в ядерній техніці.

Срібло застосовують також для виробництва антифрикційних сплавів, нанесення покриттів, в медицині і т.д. Давно відомі бактерицидні властивості срібла, завдяки яким цей метал застосовують в установках знезараження питної води. Каталітичні властивості срібла і його сполук необхідні в сучасній хімії при отриманні ряду речовин.

Традиційною сферою застосування срібла є виробництво прикрас, столового посуду, пам'ятних медалей, предметів колекціонування і т.д.загрузка...