загрузка...
 
3 Європейські досвіди: англійський та німецький.
Повернутись до змісту

3 Європейські досвіди: англійський та німецький.

Німецька система "смертних гріхів" Вольфганга Хойєра побудована на принципах відкидання неправомірних та неефективних дій. Згідно з цією системою менеджер не повинен:

- відмовлятися від особистої відповідальності;

- заважати підвищенню кваліфікації та зростанню талантів підлеглих;

- чинити тиск на підлеглих;

- ставати на неправильні позиції;

- забувати про важливість прибутку;

- керувати всіма підлеглими однаково;

- зосереджуватися на цілях, а має зосереджуватися на проблемах;

- бути начальником, а має бути товаришем;

- не дотримуватися загальних правил;

- вичитувати співробітників;

- бути неуважним;

- маніпулювати людьми.

Проаналізувавши усе вищезгадане можна зробити коротенький висновок, що менеджер має так організувати свою працю та вплинути на людей таким чином, щоб останні виконували роботу, доручену організації відповідно до її місії та цілей.

Менеджеру слід пам’ятати про те, що керівництво здійснюється за допомогою функцій і методів менеджменту, комунікацій тощо шляхом прийняття управлінських рішень.

Великобританія – центр світової фінансової системи і світової торгівлі. Лондонська біржа, найбільші банки, фінансові компанії, найбільші в Європі супермаркети і численність фірмових магазинів, морські порти з інфраструктурою, сучасні транспортні і інформаційні системи.

“Marks & Spanser” найбільша в Великобританії фірма в сфері роботи з персоналом і організації торгівлі. Фірма “Marks & Spanser”, заснована в 1884р. Майклом Марксом у м.Лідс.

М.Маркс стверджував: “Ставлячи на перше місце людей, Ви ніколи не здійсните помилки, навіть в питаннях поділу грошей”.

“Заставляти людей багато і наполегливо працювати + платити їм гарну зарплату і давати різні матеріальні переваги  = патерналізм”.

В теперішній час “Marks & Spanser” – велика торгова компанія в Великобританії. Вона має 260 магазинів, в яких працює 46 тисяч чоловік, більше 600 тисяч м2 торгових площ, підтримує відносини з більше ніж 800 фірмами – виробниками.

Магазини “Marks & Spanser” знаходяться в більш ніж 30 країнах світу, серед яких чільне місце займає Канада, Японія, Гонконг, Франція, Бельгія, Ірландія, Іспанія. Причому розташовані вони в самих престижних супермаркетах і на центральних торгових вулицях міста.

Фірма являє собою відкриту організацію з мінімумом ділових секретів. У чому секрети успіху “Marks & Spanser”?

1) висока якість товарів. Багаточисельним покупцям фірми (більше 14 млн чол. за тиждень) пропонується білялизько 6000 високоякісних промислових товарів з торговою маркою “Saint Michael”, а також продукти харчування, виготовлені відомими промисловими компаніями, асортимент яких в інших магазинах належить до категорії предметів розкоші, а не товарів повсякденного попиту. Ці товари вигідно відрізняються модним дизайном, прекрасним матеріалом, добротним оздобленням;

2) високий рівень організації торгівлі. У магазинах “Marks & Spanser” майже немає примірочних кабін. Покупці впевнені, що купляють одежу свого розміру, росту і повноти, а продавці заохочують їх до цього, щоб вони купили одежу і примірили вдома. Асортимент товарів чітко розподілено по відділах і поверхах: чоловічий і жіночий, одежа і взуття і т.п., світлі приміщення з чудовим дизайном, вільне пересування покупців з товарами. В магазинах прийнята політика вільного обміну товарів і повернення грошей по вимозі покупця протягом одного місяця після покупки. Сутність цього принципу не в тому, щоб скоріше продати річ і пустити гроші в торговий обіг, а в тому, щоб задовольнити потреби покупця;

3) висока споживча цінність товару відносно його вартості. Ціни на товари “Marks & Spanser” зовсім не низькі і доступні лишень середньому класу. Висока якість товару припускає високу ціну, однак відношення споживчої цінності до роздрібної ціни товару в фірмі вища, ніж в конкурентів, що в підсумку визначає пріоритети у покупців. Це досягається таким чином:

- замовлення товарів у фірм – виробників великими партіями зі знижкою в ціні;

- формування асортименту товарів у розрахунку на широкий споживацький попит і - скорочення термінів “пролежування товарів”;

- вдосконалення технології транспортування, складування і продажу товарів;

- зниження накладних витрат і витрат на управління.

4) управління на основі теорії людських відносин.

Фірма встановлює і заохочує гарні людські відносини з персоналом, покупцями, постачальниками і місцевим населенням, а саме:

- повага особистості працівника;

- увага до проблем і труднощів кожного окремого співробітника;

- повний і відвертий двосторонній обмін думками;

- мотивація робітників, визнання їх старань і винагорода досягнень;

- систематичне навчання і підвищення кваліфікації.

5) більшості людей можна довіряти. Визнання цього принципу дозволяє відмінити багаточисельні перевірки і зменшити апарат контролю.

“Marks & Spanser” – типова англійська фірма, хоча послідовне проведення принципу патерналізму робить її в чомусь подібною з японськими фірмами. Не випадково і популярність магазинів “Marks & Spanser” у Японії. Англійський стиль фірми проявляється в надійності доброзичливості, якості і довірі.загрузка...