загрузка...
 
4.1.2 Пуск і зупинення холодильних машин із поршневим компресором
Повернутись до змісту

4.1.2 Пуск і зупинення холодильних машин із поршневим компресором

Особливості пуску аміачної холодильної машини

В аміачній холодильній машині насоси охолодної води й холодоносія запускають із закритою засувкою на нагнітанні. Засувку повільно відкривають при досягненні повного тиску насоса. У системі холодоагенту відкривають всі вентилі, за винятком регулюючого.

Пуск компресора відбувається в напівавтоматичному режимі. Перевіряють наявність різниці тисків масла за манометрами на сальнику й картері. Для низькооборотних компресорів ця різниця повинна становити 0,05-0,15 МПа, а для високооборотних –

0,2-0,3 МПа. Компресор запускають із відкритим нагнітальним вентилем і, перевіривши різницю тисків масла, відкривають усмоктувальний вентиль. Усмоктувальний вентиль відкривають повністю при зниженні тиску у випарній системі, коли температура нагнітання компресора досягне 70°С. Після цього відкривають регулюючий вентиль.

Перед зупинкою компресора закривають регулюючий вентиль і відсмоктують аміак із випарної системи, не допускаючи підвищення температури нагнітання більше 160 °С. Це роблять із метою зниження рівня аміаку у випарнику для полегшення подальшого запускання. Потім закривають усмоктувальний вентиль компресора, відсмоктують пар з картера, зупиняють компресор, закривають нагнітальний вентиль. Після цього зупиняють насоси холодоагенту, води й холодоносія.

Особливості пуску хладнонової холодильної машини

Хладоновий компресор може запускатися в напівавтоматичному режимі і автоматично.

Особливостями підготовки до пуску хладонових компресорів є включення електропідігріву масла в картері для випарювання з нього холодоагенту, а також перевірка вологості холодоагенту в системі за індикатором вологості.

Пуск компресора відбувається із закритим усмоктувальним вентилем. Крім того, необхідно стежити за зниженням тиску в картері, тому що масло може спінюватися, що спричинить вибух масляного насоса. Усмоктувальний і регулюючий вентилі необхідно відкривати при пуску без затримки. Це запобігає спінюванню масла в картері й сприяє нормальній циркуляції масла у системі.

При роботі хладонового агрегату в автоматичному режимі компресор запускається й зупиняється по команді реле температури або реле низького тиску.



загрузка...