загрузка...
 
Фрезерування гвинтових стружкових канавок
Повернутись до змісту

Фрезерування гвинтових стружкових канавок

При фрезеруванні гвинтових канавок профіль фрези і її положення стосовно заготовки визначаються у процесі профілювання. Фрези, призначені для обробки гвинтових канавок, теоретично повинні мати криволінійний профіль.   Профіль такої фрези з достатньою для практики точністю часто замінюють прямолінійним профілем і обробку проводять двокутовими фрезами. У цьому випадку установка фрези щодо заготовки характеризується не тільки величинами зсуву Е і Н, але і кутом повороту стола   (рисунок 2.8).

 

Рисунок 2.8 – Розрахункова схема налагодження для фрезерування гвинтових канавок інструментів

 Для визначення параметрів настроювання верстата розглянемо один із торцевих перерізів 1-1 гвинтової канавки (рисунок 2.8 а). У цьому перерізі передня поверхня розміщується під кутом  і тому заготовку необхідно повернути навколо своєї осі на кут    (рисунок 2.8 б) для того, щоб обробити передню поверхню дисковою кутовою фрезою з кутом профілю однієї із сторін, що дорівнює  . У результаті цього повороту  дотична  до гвинтової різальної кромки займе положення  , і її проекція становить з віссю заготовки кут  . Приблизно кут  повороту стола беруть таким, що дорівнює куту, який у цьому випадку розраховують за формулою

де   - кут повороту стола верстата;    - кут профілю тієї сторони фрези, яка обробляє  передню поверхню заготовки;  - передній кут оброблюваного інструмента.

Для визначення вертикального і горизонтального зсуву фрези (при фрезеруванні заготовки з числом зубів більше чотирьох) розглянемо переріз оброблюваної канавки вертикальною площиною, що проходить через вісь дискової фрези. Цей переріз перетинає циліндрову заготовку по еліпсу (рисунок 2.8б: ). Радіус кривизни еліпса в точці   визначають за формулою

,

де R1  і R2 - головні радіуси кривизни поверхні відповідно у головних нормальних перерізах 1-1 і 11-11 (рисунок 2.8 б) циліндрової поверхні;  R - радіус кривизни в перерізі III-Ш.

У даному випадку радіус  кривизни в перерізі 1- 1 буде дорівнювати радіусу заготовки R1, радіус кривизни R2  дорівнює нескінченності, а кут    . Тоді

 

 Приблизно можна вважати, що точки  і  (рисунок 2.8 в) фрезерованої заготовки лежать на колі радіусом R .  Таким чином, при обробці гвинтових канавок величини Е і Н можна розраховувати так само, як і при фрезеруванні прямих канавок, вводячи в розрахункові формули наведену величину радіуса заготовки   (при числі зубів заготовки більше чотирьох).

При фрезеруванні гвинтових канавок верстат настроюють у такій послідовності.

    1  Поворотом   стола   універсально-фрезерного   верстата   (або спеціального  фрезерноговерстата)   повертають заготовку  на кут .

    2   Поперечним рухом стола зміщують робочу фрезу відносно до осі заготовки на величину Е.

    3   Вертикальним зсувом стола за допомогою спеціальних блоків   встановлюють   фрезу   на   глибину   Н   під   кутом    (див. рисунок 2.7 д).



загрузка...