загрузка...
 
Заточування різців
Повернутись до змісту

Заточування різців

   Триповоротні лещата показані на рисунку 5-2 в їх початковому положенні.  Для заточування по передній поверхні треба повернути основу навколо шкали А на кут ?, друге коліно навколо шкали Б на кут ? і лещата навколо шкали В на кут ? .

Для заточування по задній головній поверхні треба повернути лещата навколо шкали А на кут ?, потім  за шкалою В повертаємо на кут ?.  

   Заточування зубів торцевої фрези також можна проводити чашковим кругом. У процесі заточування фреза

Подпись:

 

Рисунок 5.2

встановлюється в заточувальній головці (рисунок 5.3), і за рахунок осцилюючого руху стола заточувального верстата здійснює зворотно-поступальні рухи щодо круга.

Заточування свердел може також проводитися по площині на універсальному заточувальному верстаті із застосуванням універсально-заточувальної головки, по конічній поверхні із застосуванням пристрою 3Б632.50 (рисунок 5.4).

Подпись:  

 

Для заточування по гвинтовій поверхні застосовуються напівавтомати мод.3653 і 3659М.  На цих верстатах для заточування свердел гвинтова поверхня на свердлі виходить в результаті підсумовування декількох рухів. Так, свердло обертається навколо своєї осі з невеликою швидкістю. Шліфувальний круг також обертається і за допомогою кулачка здійснює зворотно-

поступальний рух. У результаті складання цих рухів на задній поверхні свердла формується гвинтова

поверхня.

Рисунок 5-3 Заточування протяжок

 Протяжки заточуються по передній поверхні, щоб збільшити термін служби інструмента. Крім того, при виготовленні їх для стружковідділення на задній поверхні вишліфовують стружкоділильні канавки і проводиться доведення задніх поверхонь. Схеми цих робіт показані на рисунках 5.5 і 5.6. Для заточування заданого переднього кута слід визначити діаметр шліфувального круга і кут установки круга щодо осі протяжки так, щоб не було впровадження круга в тіло протяжки. Граничний максимально

Подпись:

 

Рисунок 5.4 – Пристрій для заточування свердел

Подпись:

 

допустимий діаметр круга береться таким, що дорівнює радіусу кривизни гіперболи, перетину передньої поверхні зуба протяжки і перетину А-А. Для отримання при заточуванні необхідної форми зуба робоча частина круга повинна бути заправлена за профілем, відповідним профілю западини зуба протяжки.

Рисунок 5.5 – Заточка передньої поверхні протяжки тороїдальним (а) і тороїдально-конічним кругами

Подпись:

 

Рисунок 5.6 – Вишліфовування стружкоділильних канавок



загрузка...