загрузка...
 
Лікування ХЛС Лікування основної патології.
Повернутись до змісту

Лікування ХЛС Лікування основної патології.

Терапія, спрямована на зниження тиску у МКК.

1. Вазоділятатори венозного типу - нітрати, сиднофарм (корватон).

  Застосування пролонгованих нітратів ( нітросорбіт, сустак форте, нітрогранулонг ). Виправдано використання нітратів та серцевих глікозидів у хворих з декомпенсованим ХЛС, коли виявляється гіпертрофія ПШ та правошлункова недостатність кровообігу.

2. Вазоділятатори артеріального типу - антагоністи кальцію (верапаміл, ділтіазем, ніфідіпін). Артеріоділятатори зменшують "постнагрузку" серця, экспериментально підтверджено, що препарати цієї групи мають легеневий вазоділятуючий ефект. У той же час антагоністи кальцію зменшують агрегацію тромбоцитів, підвищують стійкість міокарда до гіпоксії. Ці препарати кращі для використання на ранніх етапах ХЛС, коли ще не має недостатності у малому колі кровообігу та гіпертрофії правих відділів серця.

4. Інгібітори АПФ ( каптопріл, эналапріл, берліпріл)

Вплив інгібіторів АПФ на легеневу гемодинамику позитивний, гіпотензивний ефект каптопріла у МКК спостерігається у хворих з тяжкою гіпоксемією або при сполученні з кисневою терапією.

5. Диуретичні препарати призначають при недостатності кровообігу, що ускладнює ХЛС.

При початкових проявах правошлункової недостатності показане застосування

 - антагоністів альдостерона (альдоктон, спиронолактон, верошпирон) з їх помірним диуретичним эфектом, калийсберігаючую дією.

Найбільш ефективні в профілактиці набряків, чим у лікуванні.

 - інгібітори карбоангидрази (діакарб, фонуріт)

З великою обережністю, щоб не викликати порушення мукоціліарного кліренсу, погіршення легеневої вентиляції внаслідок дегідратації застосовують

- салуретики (гіпотиазид, фуросемід)

6. Антагоністи ендотелинових рецепторів (бозентан)

Поліпшення функції бронхіального дерева

 Бронхолітики покращують бронхіальну прохідність, покращують спорожнення легень, зменшуючи гіперінфляцію; покращують фізичну витривалість; займають головне місце в симптоматичній терапії хворих; призначаються як регулярно у якості базисної терапії, так і для зняття окремих гострих симптомів; перевагу мають інгаляційні форми

Вплив на реологічні властивості крові

Важливим у лікуванні хворих на ХЛС є зміна реологічних властивостей крові. з цією метою застосовується гепарин.

Лікування кортикостероїдами

 Призначення кортикостероїдів у хворих на ХЛС зумовлено дисфункцією наднирників – збільшується продукція альдостерону та знижується викид глюкокортикостероїдів. Тому невеликі дози по 5-10 мг преднізолону показані при рефрактерній недостатності кровообігу з резистентністю до діуретиків.

Профілактика гіпоксичної дистрофії міокарда.

 Важливе місце у лікуванні ХЛС належить оксигенотерапії, що нормалізує легеневу та системну гемодінаміку, відновлює чутливість рецепторного апарата клітин до ліків. При початкових проявах ХЛС або з метою його профілактики використовують зволожену 40-60% суміш кисню з повітрям з високою швидкістю його подачі (до 6-9 л/хв).

 При декомпенсації ХЛС хворому подається кисень у концентрації 28-34% через катетер або маску зі швидкістю 1-4 л/хв.

  При важкій клінічній ситуації, вираженій дихатальній недостатності, показана тривала (нічна) поточна оксигенация. Тривалість процедури за даними різних авторів 15-17 годин на добу 1-2 л/хв з носовою маскою або канюлею. У всіх випадках кисень повинен быть зволожений. Категорично не рекомендується хворим з декомпенсованим ХЛС 100% киснь, це може привести до гіперкапнічної коми. Імовірно, перспективними варто вважати: плазмаферез, лімфоферез, гемосорбціюзагрузка...