загрузка...
 
Хірургічне лікування ХЛС
Повернутись до змісту

Хірургічне лікування ХЛС

 У термінальних стадіях ХЛС використовується ізолевана трансплантація легень. Дворічна виживаемость після операції перевищує 60%.

Легенева емфізема

Визначення. Легенева емфізема визначається як розширення (роздутість) повітряних просторів, розташованих за кінце­вими бронхіолами (переважно альвеол).

Для емфіземи характерні різноманітні патологічні процеси: від надмірного розтягування альвеол у випадку нападу бронхіальної астми до розриву альвеолярних стінок, що трапляється при більш серйозних формах легеневої емфіземи. Існує міцний зв'язок між емфіземою і бронхообструктивною патологією легень.

Етіологія. У деяких молодих людей емфізема може бути пов'язана з генетично визначеною недостатністю альфа-1-анти-трипсину. Вважається, що сполучна тканина в легенях перетравлюється протеолітичними ферментами, які за нормальних умов пригнічуються альфа-1-антитрипсином. Цей тип емфіземи спостерігається рідко. Основною патологічною зміною буде загальне руйнування альвеолярних стінок (панацинозна емфізема).

Якщо емфізема супроводжується ХОЗЛ, то її називають (центроацинарною). Така емфізема впливає на альвеоли, що найбільш міцно пов'язані з бронхіолами.

Ускладнення емфіземи є. легенева булла. Булли можуть бути окремими або численними, великими або малими, причому вони можуть розвиватися в емфізематозній тканині легенів незалежно від первинної патології. Булли — це роздуті тонкостінні про­стори, що утворилися внаслідок розривів альвеолярних стінок. Вони розташовані під плеврою, уздовж передніх меж легенів. Підплевральна булла може розірватися і призвести до спонтанного пневмотораксу.

Пневмоторакс – патологічний стан, при якому між парієтальною та вісцеральною плеврою накоптчуеться повітря. За інших обставин булли, прогресуючи, можуть збільшуватися за розмірами і, зрештою, стати настільки великими, що заважатимуть легеневій вентиляції.

Діагноз емфіземи можливий за наявності релічених нижче рентгенологічних відхилень:

1.Надзвичайно прозорі легеневі поля

Низька плоска діафрагма

Помітність легеневих артеріальних тіней

Булли

Лікування. При емфіземі, що викликана дефіцитом альфа-1- анті трипсину – терапія заміщення.

При вторинній емфіземі не існує особливого лікувального засобу, але дуже корисним може виявитися лікування супровідної патології.

За спеціальними показаннями можливе хірургічне лікування емфіземи – булектомія, хірургічне зменшення об’єму легень.загрузка...