загрузка...
 
Частина ІІ Фінансовий аналіз ; Розділ 7. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства; 7.1. Значення, завдання аналізу і джерела інформації; Економічний аналіз - Болюх М. А., Бурчевський В.З.
Повернутись до змісту

Частина ІІ Фінансовий аналіз

Розділ 7. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства

7.1. Значення, завдання аналізу і джерела інформації

Кінцевим позитивним результатом господарської діяльності підприємства є прибуток. Прибуток — це грошовий дохід, утворений у результаті виробничо-господарської діяльності. Прибуток виконує такі основні функції:

  • оцінки підсумків діяльності підприємства;
  • розподілу (розподілу доходу між підприємством і державою, підприємство м і його робітниками, між сферою виробництва і невиробничою сферою);
  • джерела утворення фондів економічного стимулювання і соціальних фондів.

Отже, у зростанні прибутку заінтересовані як підприємство, так і держава. На підприємствах приріст прибутку досягається не лише завдяки збільшенню трудового внеску колективу підприємства, а й за рахунок багатьох інших факторів. Саме тому на кожному підприємстві необхідно систематично аналізувати формування, розподіл та використання прибутку. Цей аналіз має надзвичайно важливе значення і для зовнішніх суб’єктів (місцевих бюджетів, фінансових і податкових органів, банків).

Головними завданнями аналізу фінансових результатів підприємства є:
  • систематичний контроль за виконанням планів одержання прибутку;
  • виявлення факторів формування показників прибутку та розрахунки їхнього впливу;
  • вивчення напрямків і тенденцій розподілу прибутку;
  • виявлення резервів збільшення прибутку;
  • розроблення заходів для використання виявлених резервів.

Джерелами аналітичної інформації є плани економічного та соціального розвитку (дивись у додатках), фінансовий план (розрахунковий баланс доходів і витрат), бізнес-план форми бухгалтерської звітності № 1 «Баланс підприємства», № 2 «Звіт про фінансові результати» (табл. 7.1), декларація про прибуток підприємства, матеріали маркетингових досліджень.
загрузка...