загрузка...
 
Комбінації опціонів.
Повернутись до змісту

Комбінації опціонів.

Комбінація опціонів, яку називають стредлом, утворюється опціоном «колл» і опціоном «пут» на один і той самий актив з однією і тією ж ціною виконання і датою закінчення опціонів. Якщо обидва опціони довгі, то вважається, що це позиція покупця стредла, або довгий стредл. Якщо обидва опціони короткі, то це позиція продавця стредла. Покупець стредла використовує цю стратегію, коли очікуються значні зміни в курсі активу, але напрямок зміни йому невідомий. Позиція забезпечує прибутки при значних змінах курсу і обмежує збитки за стабільного курсу.

Продавець стредла очікує стабільної курсової динаміки, яка приносить обмежені прибутки. При значній зміні курсу збитки теоретично необмежені. Довгий стредл утворюють при роботі з відносно нестабільними валютами, наприклад, в минулому – з французьким франком.

Часто валютні дилери прогнозують курсову динаміку в межах горизонтального коридору (горизонтальний тренд), обмеженого рівнями опору і підтримки. У цьому разі продаж стредла може принести додатковий прибуток у розмірі сумарної премії. У випадку зміни прогнозу до дати закінчення опціонів позицію можна закрити.

Ще одна комбінація опціонів, яку називають стренглом, відрізняється від стредла тим, що ціни виконання опціонів «пут» і «колл» не збігаються. Тобто можна сказати, що стредл – це стренгл, у якого збігаються ціни виконання.

Мотиви використання довгого або короткого стренгла ті ж самі, що й для стредла. Перевага позиції продавця стренгла полягає в тому, що можна отримати прибуток при ширшому діапазоні коливань курсу. Проте ціна виконання опціону «колл» має бути вищою від ціни виконання опціону «пут». Площина курсової динаміки, що забезпечує прибуток продавцеві стренгла, перебуває в межах від (ціна виконання «пут» – сумарна премія) до (ціна виконання «колл» + сумарна премія). Покупець стренгла отримує прибуток за цими межами. Додатково рекомендується утворювати стренгл з цінами виконання опціонів «out the money» – без грошей.

Складнішими комбінаціями є стреп та стріп.

Стреп – це комбінація одного опціону «пут» і двох опціонів «колл» з однаковами датами закінчення, але, можливо, з різними цінами виконання. Покупець стрепу (займає довгу позицію за всіма опціонами) застосовує цю стратегію, якщо більш імовірне зростання курсу.

Стріп становить один опціон «колл» і два опціони «пут» з однією датою закінчення, а ціни виконання збігаються або ні. Стріп купують, коли більш імовірне зниження курсу.загрузка...