загрузка...
 
Ділова інтуіція
Повернутись до змісту

Ділова інтуіція

ІНТУЇЦІЯ ??прийом безпосереднього відображення дійсності, при якому висновок грунтується головним чином на здогаді, чутті, майже раптовому осяянні тощо.

До сфери інтуїції відносяться такі феномени:

миттєве віднайдення оптимального розв’язання завдання, що тривалий час не піддавалося логічним зусиллям;

майже підсвідоме, але своєчасне уникнення людиною небезпеки;

швидке й правильне передбачення поведінки окремих людей;

вгадування чуттям майбутнього ходу подій на основі ледь помітних ознак тощо.

(Психологічний словник // Під ред. Члена-кореспондента, АПН СРСР В.І. Войтко. – К.: Вища школа, 1982. – с. 74).

ІНТУЇЦІЯ - латин. intuition, від intueor – уважно дивлюсь;

здогад, проникливість, що ґрунтується на попередньому досвіді. (Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера // За ред. Р. Дяківа. – К.: Міжнародна економічна фундація, 2000. – с. 257-258).

Значення ділової інтуїції: добре розвинута ділова інтуїція дозволяє менеджеру приймати швидкі і вірні рішення в умовах браку початкової, вихідної  інформації.

Інтуїція однозначно здатна полегшити життя і допомогти в фаховій діяльності та в побуті.

ІНТУЇЦІЯ – це необхідна риса характеру для любого керівника. Людині мислячій властиво вчитися на чужих помилках і робити висновки, накопичувати власний досвід і успішний досвід інших людей. Іншими словами, бізнес*інтуїція формується на основі великого досвіду і значної кількості вірно прийнятих рішень. Інтуїції можна довіряти як підказці, одночасно аналізуючи і інші фактори впливу. Неможливо визначити відсоток інтуїції в прийнятті рішення. Рішення – це аналіз і співставлення фактів, приклад минулого успішного досвіду. А інтуїція може стати тією «крапкою над і», котра допоможе прийняти єдине вірне рішення в конкретній ситуації. Думаю, що у мене інтуїція розвинута. Моє чуття, в тому числі і чуття бізнесу, було не останнім фактором у прийнятті рішення про переїзд на роботу в іншу країну, в іншу компанію. Впевнена, і на цей раз інтуїція не підведе. В даний час приймаючи рішення відносно розвитку бізнесу, часто звертаюсь до інтуїції, котра основана на попередньому досвіді, на знаннях і на множині вірних рішень, які прийняті раніше (Віце-президент СК «PZU Україна» А. Гузек).

БІЗНЕС – інтуїція — родичка таланту. Вона зароджується з уміння аналізувати свій досвід, з тими відчуттями, думками і подіями, котрі супроводжували процес прийняття рішень.

Інтуїція – це поєднання і досвіду, і внутрішніх знань, і переживань, і відносин. Рецепт розвитку в собі інтуїції простий – навчіться слідкувати за своїми думками, емоціями, переживаннями, навчіться вірити собі і робити важливі справи з настроєм тільки на перемогу (Голова правління Медичного центру «Добробут» Т. Михнова).

ІНТУЇЦІЯ – похідна від досвіду і аналітичних здібностей моделювати і оцінювати ринок, його можливості. Основними складовими в прийнятті ділових рішень, крім інтуїції є розрахунок, самоорганізація, досвід і уміння відповідати за рішення, що приймаються. Потрібно довіряти внутрішньому голосу, але перевіряти можливі результати і наслідки інтуїції тверезо і логічно.

Інтуїцію можна розвивати, як і інші життєві навики. Питання, в якій мірі, на якому рівні це можна зробити, для кожного індивідуальне. Потрібно просто цим займатися, знаходити час для аналізу прийнятих рішень, пам’ятати про те, що тобі казала твоя інтуїція в момент прийняття рішення, довірився ти їй чи ні, і чому (Генеральний директор компанії«САН Інтербрю Україна» - Л. Наконечна.)

Свою БІЗНЕС-ІНТУЇЦІЮ, чи як я це називаю – управлінський рефлекс, я рахую достатньо розвинутою, але активно продовжую тренуватися. Рахую, що першопочатково у кожної людини вона різна, але її можна удосконалювати. Чим частіше менеджеру приходиться приймати рішення в умовах недостатності необхідної інформації, тим менше інформації з часом потрібно для прийняття прийнятного рішення.

Як в спорті – первісно задатки у всіх різні, але постійні тренування спортсмена з часом вимагають менше зусиль для досягнення певних результатів, і у нього більше шансів з часом обійти обдарованого, який не стільки активно працює. Почати можна з визначення крайнього строку для прийняття рішення і прийняти це рішення що би не сталося. Можливо, когось такий підхід лякає, але якщо задуматися, то в умовах сучасного світу, який швидко змінюється, зібрати 100% інформації, що необхідна для аналізу ситуації і прийняття рішення, просто неможливо. А швидко прийняте рішення часто є ключовим фактором успіху. І важливо не боятися допускати помилки – минути їх не вдавалося ще нікому, головне зробити потім вірні висновки (Президент корпорації «Інком» О.Кардаков).

ІНТУЇЦІЯ – це, звичайно, те, що закладено в людині. Вона чи є, чи її немає. Але у використанні до конкретної сфери бізнесу інтуїція трансформується в певні навички, проявляється у вигляді деяких підсвідомих переконань, які впливають на прийняття конкретних рішень. Інтуїція у бізнесі – це не просто цілісне осягнення ситуації, це сплав досвіду, підсвідомого аналізу і, звичайно, знань. Коли я п’ятнадцять років тому починав роботу в будівельному бізнесі, то на «голому передчутті» досягнути успіху було неможливо, оскільки я просто не міг інтуїтивно передбачити, чим закінчаться ті дії, котрі я здійснюю. Зараз мені це вдається значно простіше. Якщо говорити про місце, яке займає інтуїція в прийнятті ділових рішень, то для мене особисто це дуже великий процент – фактично тільки завдячуючи власній інтуїції в більшості випадків і добиваєшся успіху. Однак, крім інтуїції, необхідна ще й воля, а якщо хочете – то і віра в свої сили, і в свою здатність перемагати (Генеральний директор компанії «Градобуд» В.Власов).

В тому, що інколи прислухатися до інтуїції важливіше, ніж до любих логічних доказів переконувався на практиці не раз. І це зачіпало не лише буденні життєві ситуації, але й бізнес. Звичайно в роботі не можна покладатися тільки на інтуїцію. Інтуїція це тільки підказ, свого роду «знак зверху». Це перший крок вірного шляху. А ось якраз решту шляху потрібно проходити, виключно спираючись на власні знання і досвід. Лише хтось ігнорує свій внутрішній голос і тим самим втрачає таку цінну якість, а хтось постійно прислухається і розвиває його. Інтуїція – це продукт емоційної сфери, наших знань і життєвого досвіду. Щоб розвивати ділове чуття, необхідно розвивати спостережливість і багато читати. Я стараюсь аналізувати ситуації постфактум. Після переговорів чи зустрічі задаю собі питання: наскільки комфортно я себе зараз почуваю в самостійному плані? (Директор ЮК «Консалтинг Груп» В. Куліш).

Інтуїція, як і лідерство, може бути вродженою якістю і може набуватися в результаті навчання і тривалої роботи над собою. Інтуїтивний прогноз гарний тільки тоді, коли він спирається на значний досвід людини в певній сфері діяльності. Так, маючи за плечима більш чим десятирічний досвід роботи в компанії «Мак Дональдз» і знаючи бізнес від прилавка до Кабінета генерального директора, я можу дозволити собі приймати інтуїтивні рішення, котрі є вірні і ефективні. Наприклад, без проведення попередніх розрахунків я запропонував певним чином оптимізувати і прискорити процес обслуговування відвідувачів в дуже напружений обідній час. В деяких ресторанах це дало збільшення продажу на 8% без додаткових затрат. Вершиною бізнес*інтуїції в нашій сфері діяльності я рахую вірний вибір місця будівництва нового ресторану. Так, ми проводимо серйозні дослідження, досконало вивчаємо потенційну торгову зону майбутнього ресторану, але завжди існують певні коливання і ризики. Саме тут інтуїція, помножена на досвіт практичної роботи, може сказати своє переконливе слово (Генеральний директор «Мак Дональдз Юкрейн» І. Дєлов). В бізнесі, безумовно, важлива так звана «підприємницька жилка»: уміння правильно оцінити ситуацію, розглянути можливість заробітку і приймати рішення. Але ця якість тим важливіша, чим більш хаотичний ринок. В тих країнах, де все розвивається згідно планів і прийнятих стандартів, де процеси чітко прогнозовані, бізнес-інтуїція втрачає своє передове значення, уступаючи місце знанням. Часто уміння використовувати свої знання при прийнятті бізнес-рішень і називають бізнес-інтуїцією. Довіряти інтуїції чи ні залежить від стану ринку. Чим більше розвинутий ринок, тим меншу роль грає інтуїція, чим він більше «дикий», тим інтуїція важливіша (ЮР «Ільяшев і партнери» М. Ільяшев).

Структура феномена керівництва

Основні чинники, що діють на людину при формуванні її як керівника певного типу

Професійно-кваліфікаційна модель керівника підприємства

Той, хто дозволяє вислизати своєму часу, випускає з рук своє життя, той, хто тримає в руках свій час, тримає в руках своє життя.

Алан Лейкейн.



загрузка...