загрузка...
 
7.3. ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ПОРТФЕЛІВ ІНВЕСТИЦІЙ
Повернутись до змісту
Важливою рисою використання МОКА є його застосування для обчислення характеристик «ризик—прибутковість» портфелів інвестицій.
Сподіваний прибуток портфеля проектів (ЦП) — Е(RP) є зваженою середньою сподіваних прибутків окремих проектів (ЦП), що входять до портфеля:

Це рівняння визначає два види ризику портфеля — систематичний і несистематичний.
Систематичний ризик портфеля B2P?2m — це частка сукупного ризику портфеля ?P, що має за основу співвідношення з ринковою прибутковістю. Оскільки прибутковість усіх проектів у портфелі корелює певною мірою з ринковою прибутковістю, систематичний ризик не диверсифікується. Не існує комбінації ризикових проектів, які змогли б нівелювати ринковий ризик.
Несистематичний ризик — це частка сукупного ризику портфеля ?P, що виникає під впливом неринкових чинників. Несистематичний ризик вимірює мінливість у прибутковості активів під впливом випадкових чинників.
Незважаючи на те, що ринок може врахувати виробничі, маркетингові, фінансові стратегії окремих фірм, ціна і прибутковість на акцію цих фірм може змінюватися під впливом нових подій, що сталися випадково.
Несистематичний ризик є диверсифікованим ризиком і в правильно сформованому портфелі прагнути до нуля. Причиною цього є те, що Q2j — це стандартна помилка рівняння регресії. При зростанні N — кількості проектів (ЦП) в портфелі — значення X2j пропорційно меншає і границя суми прагне до нуля, проте ніколи його не досягає (рис. 7.1).

Розв’язання.
1. Визначимо сподівану прибутковість проектів Z і D за формулою (7.4):



загрузка...