загрузка...
 
13.3. Управління проектами за допомогою Microsoft ProjectCentral.com
Повернутись до змісту
Microsoft ProjectCentral.com — це веб-сервіс, наданий фірмою Microsoft для організації спільної роботи над проектами. Він дозволяє учасникам проекту працювати з актуальною проектною інформацією, причому для обміну інформацією не потрібно встановлювати проектний сервер у себе в компанії. Microsoft ProjectCentral.com надає учасникам проекту такі функції.
Член команди має змогу:
спостерігати за інформацією про план проекту і його зміни;
створювати і пропонувати менеджеру проекту нові задачі;
делегувати призначену йому задачу іншому учаснику проекту за згодою менеджера;
переглядати задачі всіх проектів, у яких він бере участь;
переглядати задачі, призначені йому, в програмі Microsoft Outlook;
керувати своїм часом, одержувати нагадування, формувати звіти, які надсилаються менеджеру.
Менеджер проекту отримує такі можливості:
задати права доступу до інформації для кожного учасника проекту;
контролювати зміни процесу виконання проекту, приймати, відкидати або доповнювати пропозиції, що надходять від учасників проекту;
створити систему правил для автоматичного прийому зміни в стандартних ситуаціях; фактично це дозволяє здійснювати управління тільки у надзвичайних ситуаціях.
Менеджери вищої ланки одержують можливість:
стежити за ходом виконання будь-якого проекту;
одержувати інформацію в згрупованому, відфільтрованому вигляді, не вдаючись в деталі, якщо в цьому не виникає потреби.
Перегляд інформації проекту можливий як у режимі таблиць, так і у вигляді діаграми Ганта. Працюючи із системою, можна не тільки переглядати поточну інформацію, але й вводити дані: вносити нові задачі, перерозподіляти задачі між виконавцями.
Веб-сервіс дозволяє організувати двосторонній зв'язок із додатком Microsoft Outlook. У ProjectCentral.com можна переглядати задачі, що входять у список задач Outlook. Тим самим в учасника проекту з'являється можливість бачити разом усі задачі, які він повинен вирішувати, а не тільки задачі, пов'язані з проектами. З іншого боку, за допомогою Outlook переглядати Веб-сторінки ProjectCentral.com.
Доступ до Microsoft ProjectCentral.com можна отримати або за допомогою будь-якого веб-броузера, або за допомогою спеціальної програми Microsoft ProjectCentral.com Client. Передбачена також робота в режимі offline (без підключення в Internet) з подальшою синхронізацією інформації.
Для роботи з веб-сервісом не обов'язково встановлювати на клієнтському комп'ютері Microsoft Project. Достатньо мати доступ до сайту www.projectcentral.com. Усі необхідні компоненти будуть автоматично встановлені при першому звертанні з броузера до сайту.
Робота з Microsoft ProjectCentral.com виглядає таким чином:
всі користувачі реєструються в глобальній системі аутентифікації Microsoft Passport;
на сайті www.projectcentral.com створюється віртуальний сервер проектів;
необхідно вказати створений віртуальний сервер проектів як сервер проектів у настройках Microsoft Project;
перед входом в систему відбувається аутентифікація за допомогою Microsoft Passport. Після цього встановлюється шифроване SSL-з'єднання з віртуальним сервером проекту. Далі робота відбувається так само, як із Microsoft Project Server.
Оскільки взаємодія із сервером Microsoft ProjectCentral.com відбувається через Internet, особливо важливими є питання безпеки і доступності даного Веб-сервісу. Крім того, швидкість і якість роботи з ProjectCentral.com будуть прямо залежати від якості доступу до Internet.
Із приводу захисту сервера ProjectCentral.com від зовнішнього "злому", варю відзначити, що на веб-сервері зберігається не вся інформація про проект, а тільки останні зміни. Тому, якщо Microsoft ProjectCentral.com "зламають", там побачать повідомлення за останні кілька днів, а не весь план проекту. Якщо ж Microsoft ProjectCentral.com буде недоступний через аварію кілька годин, можна спокійно працювати з проектом на своєму локальному комп'ютері і актуалізувати дані, коли сервіс знову стане доступним.
Підіб'ємо підсумки. З одного боку, веб-сервіс призначений для невеликих робочих груп. З іншого боку, Microsoft ProjectCentral.com розрахований на віддалені і розподілені проектні групи. Нарешті, даний веб-сервіс розрахований на тих, хто хоче вперше спробувати на практиці засоби колективної роботи за допомогою Microsoft Project із мінімальними витратами. Низька вартість, швидкість розгортання, відсутність необхідності залучення системного адміністратора, постійна доступність, висока безпека при роботі у відкритих мережах — усе це є аргументами використання саме веб-сервісу для організації колективної роботи над проектами.загрузка...