загрузка...
 
Лісова та деревообробна промисловість
Повернутись до змісту
Для України характерна невисока залісненість. Структура сільськогосподарського комплексу є наступною:
лісогосподарський підкомплекс;
целюлозно – паперовий підкомплекс;
деревообробний підкомплекс;
лісохімічний підкомплекс.
Лісове господарство займається лісовідтворенням. Лісогосподарський комплекс складається з підгалузі лісового господарства та підгалузі лісозаготівельної промисловості.
Ліси України поділяються на наступні групи:
водоохоронні, захисні, санітарно – гігієнічні, оздоровчі ліси, заповідники, національні нарки, спеціальні ліси;
ліси, які мають захисне та обмежене експлуатаційне знічення.
Лісогосподарський комплекс включає заготівлю грибів, дикорослих плодів та ягід, лікарських рослин, березового соку, меду.
Центрами лісопиляння є Бранків, Рожкотів, Вигода, Надвірна у Івано – франківській області, Чернівці і Берегомет у Чернівецькій області, Рахів і Свалява у Закарпатській, Костопіль і Сарки у Рівненській, Ковель та Камінь – Каширський у Волинській, Малин, Овруч та Коростень у Житомирській областях.
Фанерна промисловість сконцентрована у Львові, Києві, Чернівцях, Оржеві, Костополі. Найбільші меблеві фабрики розташовані у Києві, Харкові, Львові, Ужгороді, Мукачеві, Одесі, Луганську, Дніпропетровську, Донецьку, Івано – Франківську, Чернівцях.
Целюлозно – паперова промисловість розвинена недостатньо, що є чинником дифіциту паперо – картонних виробів (Львівська, Закарпатська області).
Лісохімічний комплекс обєднує підприємства, які виробляють деревне вугілля, оцтову кислоту, каніфаль, скипидар, ефірну олію, формалін, карбамід, метиловий спирт, кормові дріжджі (Закарпатська та Житомирська області).
На перспективу доцільно:
зменшити використання ділової деревини;
поглибити комплексну переробку деревини;
розширити використання деревозамінників;
збільшити виробництво картону, паперу, дерево – стружкових плит, меблів.


загрузка...