загрузка...
 
§6. Товари, що не підлягають пропусканню через митний кордон України.
Повернутись до змісту
Товари, що не підлягають пропусканню через митний кордон України забезпечують безпеку України, захист життя та здоров'я її населення, тваринного і рослинного світу. Товари та предмети, що не підлягають пропуску через митний кордон України безпосередньо вказані в МК України. Не можуть бути пропущені через митний кордон України товари і такі предмети:
1. Заборонені до переміщення через митний кордон України. До заборонених для ввезення в Україну належать:
— предмети, які можуть завдати шкоди здоров'ю чи загрожувати життю населення та тваринного світу або призвести до порушення довкілля;
— продукція, що містить пропаганду ідей війни, расизму і расової дискримінації, геноциду, та інша продукція, яка суперечить нормам Конституції України;
— товари, імпорт яких здійснюється з порушенням прав інтелектуальної власності.
Відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування ввозу в Україну і транзиту через її територію відходів вторинної сировини» від 22 лютого 1994 р. № 117 затверджено Перелік речовин і матеріалів, які віднесено до небезпечних відходів і ввезення яких на територію України заборонено. До нього включено 100 найменувань таких відходів, серед яких медичні відходи з лікарень, поліклінік, клінік, відходи виробництва дріжджів і спирту, біологічні інфекційні відходи, які містять патогенні бактерії чи віруси ..., зіпсовані чи з простроченим терміном зберігання продукти харчування, вилучені із вжитку чи прострочені фармакологічні препарати, сировина і ліки, відходи яких можуть бути сировиною для виробництва наркотиків, шлами, що містять нафту, та інші непридатні для застосування речовини та агрохімікати та інше.
Інші відходи, що не увійшли у такий перелік, можуть бути ввезені на територію України або перевезені транзитом лише за умови отримання дозволу від Міністерства екології та природних ресурсів України.
Заборонені для вивозу з України:
— предмети, які є національним, історичним чи культурним надбанням українського народу, що визначено відповідно до законів України;
— товари, експорт яких здійснюється з порушенням прав інтелектуальної власності.
Не підлягають відповідно транзиту через територію України предмети, що можуть заподіяти шкоду здоров'ю чи загрожувати життю населення і тваринного світу або призвести до порушення довкілля. Законодавством України можуть бути встановлені інші заборони і обмеження.
Не допускаються до переміщення через митний кордон України товари та предмети, стосовно яких не було здійснене митне оформлення.
Постановою КМУ від 11 вересня 1996 р. «Про затвердження переліку предметів промислового призначення, що застосовуються у виробничій сфері, вивезення (пересилання) яких громадянами України, іноземцями і особами без громадянства за межі митного кордону України відповідно до ТН ЗЕД заборонено до вивезення наприклад, метали рідкоземельної групи, скандій і ітрій у чистому вигляді або в сумішах і сплавах, сплави латуні, бронзи, купро-нікелі, нейзильбери, відходи і лом міді тощо.
Упорядковано і переміщення через митний кордон України алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. Так, дозволяється ввозити в Україну фізичним особам горілчаних виробів до 1 літра, вина — 2 літрів, пива — 10 літрів, тютюнових виробів — 200 сигарет.


загрузка...