загрузка...
 
5.3. Асортиментна експертиза; Експертиза товарів - Коломієць Т.М.
Повернутись до змісту

5.3. Асортиментна експертиза

Асортиментна експертиза - оцінка експертом кількісних та якісних характеристик товару для встановлення його асортиментної приналежності.

Цей вид товарознавчої експертизи як самостійний менш поширений порівняно з двома видами, що раніше розглядалися. Найчастіше асортиментна експертиза є складовою частиною якісної експертизи, бо, оцінюючи якість, експерт повинен перевірити відповідність асортиментної приналежності товару, який пред'являється, його найменуванню, артикулу, товарній марці, зазначеній на маркуванні і в товаросупровідних документах.

Для диференційованої оцінки якості товарів різних найменувань, градацій експертові необхідно іноді провести їхнє сортування, одним з елементів якого є асортиментна експертиза.

Як самостійна асортиментна експертиза застосовується у таких випадках:

  1. при виникненні незгод між постачальником та одержувачем, продавцем і споживачем по питаннях асортиментної приналежності товару до певної групи, найменуванню, товарної марки тощо;
  2. при встановленні відповідності асортименту товарів у партії раніш представленим зразкам і/чи каталогам чи договорам купівлі-продажу;
  3. при проведенні асортиментної експертизи використовують аналогічні з якісною експертизою засоби та методи.загрузка...