загрузка...
 
ЗАДАЧІ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
Повернутись до змісту

ЗАДАЧІ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1 Хвора М. 23 років скаржиться на перекіс лиця вправо. Захворіла два дні тому після переохолодження з подальшим підвищенням температури до 38,2оС.

Об'єктивно: внутрішні органи без патології. Неврологічний статус: згладжена ліва носогубна складка. Зліва опущений кут рота та лагофтальм. Сухість лівого ока. Не може підняти крило носа і нахмурити лоб зліва. Відсутній лівий надбрівний рефлекс. Смак і слух без змін. Губи щільно не змикаються, рідка їжа витікає з рота, а тверда - застряє між щокою і яснами. Патологічних рефлексів і менінгеальних знаків не виявлено. Температура утримується у межах 37,3 -37,8оС. Аналіз крові: Нв - 126 г/л, лейкоцити - 8,600 в 1 мкл, ШОЕ - 5 мм/год. На рентгенограмі черепа кісткових змін не виявлено.

2 Хворий 3. 35 років скаржиться на періодичні напади пекучого болю в правій половині лиця, особливо часто під час вживання їжі, гоління та вмивання. Вважає себе хворим протягом 2 років, коли вперше після переохолодження з’явилися пекучі болі у правій лобній ділянці, які потім поширюються на всю праву половину лиця. Напади болі почастішали.

Об’єктивно: внутрішні органи без патології. Неврологічний статус: різка болючість при пальпації точок виходу гілок трійчастого нерва справа. У ділянці правої щоки і підборідка справа наявні куркові зони, при доторкуванні до яких виникають напади пекучого болю, який супроводжується почервонінням правої половини лиця. Гіпестезія з гіперпатією у ділянці лиця справа. Рефлекси з кінцівок живі, рівномірні. Патологічних рефлексів та менінгеальних знаків не виявлено. Аналіз крові без патології. Температура у межах норми.

3 Жінка 45 років скаржиться на напади нестерпного болю у лівій половині обличчя тривалістю 1-2 хвилини. Напади провокуються жуванням. Захворіла два місяці тому після переохолодження.

Об'єктивно: пальпаторна болючість у точках виходу трійчастого нерва зліва. Дотик біля крила носа зліва спричиняє черговий напад з тонічною судомою м'язів обличчя. Назвіть патологію.

4 27-річний хворий скаржиться на напади болю у верхній щелепі справа. Хворіє протягом 2 місяців після переохолодження.

Об'єктивно: астенізований, перебуває в стані страху перед новим нападом, не дає доторкнутися до обличчя. Об'єктивних порушень чутливості на обличчі немає, наявна "куркова" точка. Рефлекси збережені. Яке захворювання у хворого?

5 Жінка 50 років скаржиться на напади гострого болю у правій половині обличчя, що виникають під час

розмови, жування, при доторкуванні біля крила носа справа і тривають 10-15 секунд. Під час нападу спостерігається спазм мімічної мускулатури правої половини обличчя, шкірні покриви на цьому боці обличчя червоніють. Між нападами у неврологічному статусі відмічаються болючість при пальпації інфраорбітальної точки справа, підвищення больової чутливості у ділянці верхньої щелепи. Має каріозні зуби. Іншої патології не виявлено. Визначте найвірогідніший діагноз.

6 Хвора 43 років скаржиться на періодичні напади болю у верхній щелепі справа. Під час нападу спосте­рігається спазм мімічної мускулатури з цього ж боку, шкірні покриви на цьому боці обличчя червоні. У період між нападами у неврологічному статусі відмічається болючість при пальпації точки виходу 2-ї гілки правого трійчастого нерва. Аналіз крові без патології. Було діагностовано невралгію правого трійчастого нерва. Який препарат найдоцільніше призначити?

7 Чоловік 48 років скаржиться на слабість жувальних м'язів справа. Хворіє протягом 1 року.

Об'єктивно: гіпотрофія і гіпотонія жувальних м'язів справа. При відкриванні рота нижня щелепа відходить у правий бік. Ниж­ньощелепний рефлекс відсутній. Чутливість на обличчі збережена. Визначте локалізацію патологічного процесу.

8 Хвора 25 років після переохолодження відмітила перекіс обличчя вправо, сухість лівого ока, забруднення під час вживання їжі, підвищення температури до 37,9 °С.

Об'єктивно: не може нахмурити лоба зліва та закрити ліве око. Згладжена ліва носогубна складка. Губи щільно не стуляються. Відсутній лівий надбрівний рефлекс. Назвіть патологію.

9 Хвора 65 років скаржиться на періодичні напади "стріляючого" болю у правій половині обличчя під час приймання їжі, які супроводжуються спазмом м'язів обличчя. Зуби здорові. Різка болючість при пальпації точки виходу правого верхньощелепного нерва, у ділянці правої щоки наявні зони, доторкання до яких провокує напад болю. Визначте патологію.

10 Хворий втратив смак на задній третині язика, скаржиться на різкий біль у мигдаликах та дужках м'якого піднебіння з іррадіацією за ліве вухо. Який нерв уражений.

11 Хворий 27 років, який тривало перебував на холоді, після сну звернув увагу на неможливість закрити ліве око, сльозотечу з нього. Під час обстеження виявлено гіперакузію, порушення смаку на передніх 2/3 язика, згладженість лівої носогубної складки, опущення лівого кута рота, відсутність лівого кореального рефлексу. Встановіть діагноз.



загрузка...