загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Бюджетний устрій показує, в який спосіб побудована бюджетна система. Основи бюджетного устрою досить стабільні і обумовлюються загалом однаковими чинниками в різних країнах. Бюджетні ж системи різних країн можуть дещо різнитися, хоча й базуються на однакових підвалинах.

бюджетна система України згідно з Бюджетним кодексом України – сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, побудована з урахуванням економічних відносин, державного і адміністративно-територіальних устроїв  і врегульована нормами права.

Зведений бюджет є сукупністю показників бюджетів, що використовуються для аналізу і прогнозування економічного і соціального розвитку держави.

принципи побудови бюджетної системи є головним елементом у бюджетному устрої. Саме вони визначають характерні ознаки і риси бюджетного устрою тієї чи іншої країни.

ефективнішою і раціональнішою є бюджетна система, яка побудована на засадах автономності кожного бюджету.

Важливим напрямом бюджетного устрою є розмежування доходів і видатків між бюджетами.

Важливою складовою бюджетного устрою є організація міжбюджетних взаємовідносин. Міжбюджетні відносини - відносини між державою, Автономною Республікою Крим та територіальними громадами щодо забезпечення відповідних бюджетів фінансовими ресурсами, необхідними для виконання функцій, передбачених Конституцією України та законами України.

За напрямом ці взаємовідносини бувають вертикальні й горизонтальні.

За формами руху коштів теоретично можливі такі взаємовідносини між бюджетами:

— бюджетне субсидіювання;

— вилучення коштів;

— взаємні розрахунки бюджетів;

— бюджетні позички.

В Україні згідно з Бюджетним кодексом установлені взаємовідносини між бюджетами у формі міжбюджетних трансфертів, до яких віднесено: дотацію вирівнювання, субвенції, кошти, що передаються до державного бюджету та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів, додаткові дотації.



загрузка...