загрузка...
 
БІЙ НА ГОРІ ЛОПАТІ
Повернутись до змісту

БІЙ НА ГОРІ ЛОПАТІ

30 червня 1944 року курінний Василь Андрусяк-“Різун“ отримав від Крайового Військово­го штабу наказ — йти в рейд на захід. Під час походу відбувся знаменитий бій різунівців з німцями і мадярами на г. Лопаті біля Сколього. Протягом 9 липня 1944 року повстан­ці відбили багаторазові атаки ворога. Німці втратили більше 150 вбитих і багато поранених.

Про перехід бою на г. Лопаті маємо змогу дізнатись із „Споминів командира“ сл. п. сотника Володимира Чав’яка- “Чорноти“:

„...В рейд на Дрогобиччину ми вирушили у другій половині червня (1944 року — Авт.). Просувались повільно, бо мали з собою обоз із 25 возів, на яких були боєприпаси, харчі... Без перешкод ми дійшли до с. Кам’янки, що коло містечка Сколього.

На світанку 9 липня командир Різун повів нас на Сколе. Ми сходили з гори, коли побачили, що з другої гори на нас ідуть німці. Ми спішно повернулись і зайняли на верхах вигідні позиції.

Подпись: Сотник
Володимир Чав’як-“Чорнота“
(1922-1991)
... Першою відкрила вогонь сотня Благого. Ворог заліг. Загриміли наші кулемети. Поле бою вкрилося трупами. Опівдні зі Сколього на нас йшли мадяри. їх зупинив вогонь з наших мінометів і кулеметів.

Десь коло п’ятої години пополудні німці зважились на ще один наступ, але й цей ми відбили. Ми вже святкували перемогу, але о 9-й годині вони прийшли знов... Дійшло до рукопашного бою... Німці запанікували, почали тікати. Перемога була за нами.

Гора, на якій ми вели бій, називалась Лопата. Вона увійшла в історію нашого куреня...“.загрузка...