загрузка...
 
2.5 ” Людський фактор” у розвитку менеджменту
Повернутись до змісту

2.5 ” Людський фактор” у розвитку менеджменту

 

Звертання до людського фактора  це революційний переворот у сфері  управління і менеджменту.

Поняття “людський фактор” використовується у філософії, соціології, психології, педагогіці, медицині.

Під ”людським фактором” у психології розуміють особистість, групу, колектив, суспільство, що входять до складу управлінських систем. У більш конкретному розумінні – це внутрішній світ людей, їх потреби, інтереси, установки, переживання та ін.

На сьогоднішній день саме “людський фактор” визначає конкурентноздатність і ефективність організації. Тому в останні роки витрати на людину стали розглядатися не як об’єкт витрати, а як активи компанії, які треба правильно використовувати. У діяльності сьогоднішнього менеджера переважають соціально-економічні і психологічні методи управління над традиційним адмініструванням.

Сутність системи людських відносин характеризують так звані менеджерські заповіді: розпорядження, норми, правила соціального і морального характеру. Кожна фірма розробляє свої менеджерські заповіді.

Наприклад ”Дженерал Моторс” керується наступними правилами:

будь уважний до критики і поліпшуючим пропозиціям;

будь справедливий, особливо стосовно підлеглих;

будь увічливий, не демонструй свого роздратування;

завжди дякуй підлеглому за виконану роботу;

вибір і навчання підлеглого – більш вигідна справа, ніж самостійне виконання справи.

Відповідно до сучасної доктрини менеджменту, у системі управління мають значення три істотних  фактори: люди, фінанси, техніка. Але перше місце належить персоналу

Саме така система управління, у якій особлива увага приділяється людині, є найбільш оптимальною в умовах ринкової економіки.

 



загрузка...