загрузка...
 
ДОСЛІДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ ВИМОГ ДО КОНСТРУКТИВНИХ ВИМОГ ДО КОНСТРУКТИВНИХ РІШЕНЬ МАШИН, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ.
Повернутись до змісту

ДОСЛІДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ ВИМОГ ДО КОНСТРУКТИВНИХ ВИМОГ ДО КОНСТРУКТИВНИХ РІШЕНЬ МАШИН, ПОВЯЗАНИХ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ.

Рзаєв Р. В., студент, СумДУ, м. Суми

Актуальність цієї теми на сьогодні не викликає сумнівів. Адже питання пересування інвалідів є одними з ключових в їх реабілітації та інтеграції в суспільство, створення їм рівних можливостей.

Кількість інвалідів в Україні впродовж останніх 5 років зросла на 5,5% і на початок 2012 р. становила 2,6 млн осіб, або майже 6% загальної кількості населення. Але умови для них так і не покращуються, не закуповується нова спеціальна техніка для перевезення інвалідів, не перебудовується обладнанням для вантаження, відвантаження людей з обмеженими фізичними можливостями.

Але ведуться розробки по оснащенню та виготовленню машин, міського транспорту, вагонів та інше. Як, наприклад, встановлення та використання використання тильного підіймача ці вимоги описуються у стандарті ДСТУ ЕМ 1756-2: 2005:

?  використовуваних для посадки пасажирів до колісних транспортних засобів (КТЗ) і для їх висадження; призначених для встановлення (тимчасово чи постійно, усередині, попереду, збоку чи позаду) на КТЗ;

?  з ручним або електричним приводом;

?  оснащених платформою для пасажира, який може бути пішим або в інвалідному візку і може бути із супровідником.

Згідно з вимогами ДСТУрr ЕИ 81-70:2003 забезпечується зручність доступу до ліфтів пасажирів із функціональними порушеннями, а саме:

?  дверний отвір ? не менше 800 мм;

?  регульована затримка дверей у діапазоні від 2 до 15 с;

?  дверний отвір, обладнаний безконтактними сенсорними датчиками;

?  купе кабіни обладнано поручнями;

?  точність зупинки кабіни ? у межах 2 мм;

?  реєстрація наказів, викликів супроводжується звуковим і світловим сигналом;

Підсумовуючи викладене, можна стверджувати, що застосування зазначених вище стандартів під час проектування підіймачів, ліфтів та іншого обладнання, створює рівні умови для людей з обмеженими фізичними можливостями. Але витрачається на це дуже мало коштів та, майже не впроваджується в суспільстві.

Робота виконана під керівництвом ст. викладача Здєльнік З. А.



загрузка...