загрузка...
 
ОСНОВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПК
Повернутись до змісту

ОСНОВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПК

Основними характеристиками комп’ютера, за значеннями яких обирається певна модель для роботи, є:

1 Швидкодія, продуктивність, тактова частота.

Поширеною одиницею виміру швидкодії є MIPS (Mega Instruction Per Second) – мільйон операцій над числами з фіксованою комою чи крапкою за секунду.

Оцінка продуктивності ПЕОМ завжди приблизна, тому що при цьому орієнтуються на деякі усереднені показники або, навпаки, на певні типи операцій. Реально при вирішенні різноманітних завдань використовуються різні набори операцій. Тому для характеристики ПК замість його продуктивності вказують тактову частоту, що більш об’єктивно визначає швидкодію комп’ютера, оскільки кожна операція потребує для свого виконання певної кількості тактів. Знаючи тактову частоту, можна досить точно визначити час виконання будь-якої машинної операції.

2 Розрядність комп’ютера.

Розрядність – максимальна кількість розрядів двійкового числа, над яким одночасно може виконуватися машинна операція, у тому числі й операція передавання інформації; чим більше розрядність, тим більшою буде і продуктивність ПК (за інших рівних умов).

3 Типи системного і локального інтерфейсів.

Різноманітні типи інтерфейсів забезпечують різні швидкості передавання інформації між вузлами комп’ютера, його здатність підключати різну кількість зовнішніх пристроїв різноманітних типів.

4 Місткість оперативної пам’яті.

Місткість оперативної пам’яті виміряється найчастіше в мегабайтах (Мбайт).

Збільшення місткості основної пам’яті у два рази дає підвищення ефективної продуктивності ПЕОМ при вирішенні складних завдань приблизно в 1,7 разу.

5 Місткість накопичувачів на жорстких магнітних дисках. Виміряється в гігабайтах (Гбайт).

6 Різновиди і місткість кеш-пам’яті.

Кеш-пам’ять – буферна, не доступна для користувача швидкодіюча пам’ять, автоматично використовується комп’ютером для прискорення операцій з інформацією, що зберігається в більш повільно діючих запам’ятовуючих пристроях. Наприклад, для прискорення операцій з основною пам’яттю організується реєстрова кеш-пам’ять усередині мікропроцесора (кеш-пам’ять першого рівня) або поза мікропроцесором на материнській платі (кеш-пам’ять другого рівня); для прискорення операцій з дисковою пам’яттю організується кеш-пам’ять на осередках електронної пам’яті.

Наприклад, наявність кеш-пам’яті місткістю 256 Кбайт збільшує продуктивність ПК приблизно на 20%.

7 Тип відеомонітора, або дисплея, і відеоадаптера.

8 Тип принтера.

9 Наявне програмне забезпечення і родина операційної системи.

10 Апаратна і програмна сумісність з іншими типами ПЕОМ.

Апаратна і програмна сумісність з іншими типами ПЕОМ характеризує можливість використання на комп’ютері тих самих технічних елементів і програмного забезпечення, що й на інших типах машин.

11 Можливість роботи в обчислювальній мережі.

12 Можливість роботи в багатозадачному режимі.

Багатозадачний режим дозволяє виконувати обчислення одночасно у кількох програмах (багатопрограмний режим) або для кількох користувачів (багатокористувацький режим).

Ця характеристика є обов’язковою для сучасних моделей ПК.

13 Надійність.

Надійність – здатність комп’ютерної системи виконувати в повному обсязі і правильно всі функції. Надійність ПЕОМ виміряються середнім часом напрацювання на відмовлення.



загрузка...