загрузка...
 
ПРОСТОРИ ІМЕН
Повернутись до змісту

ПРОСТОРИ ІМЕН

Будь-яка схема повинна використовувати стандартний простір імен для всіх екземплярів XSD. Цей простір імен ідентифікує набір елементів і атрибутів, які утворюють словник XSD.

Кореневим елементом у схемі XML є елемент Schema, який містить решту всіх елементів у документі схеми.

У рамках кореневого елемента схеми XSD створюється простір імен, використовуючи атрибут xmlns. Наприклад, наведений нижче дескриптор належить угоді про використання префікса "xsd" для зв'язку елементів з іменованою колекцією:

За загальною угодою префікс xsd використовується для зв'язку екземпляра XML-документа зі схемою. Проте і його використання має бути узгоджене з іменованою колекцією, тобто префікс має бути описаний шляхом використання атрибута xmlns

XMLSchema-instance".

Для зв'язку екземпляра документа XML із схемою найчастіше використовуються два атрибути:

xsi:schemaLocation

xsi:noNamespaceSchemaLocation.

Ці атрибути дозволяють пов'язувати документ із стандартом XML Schema консорціуму W3C. Такий зв’язок не обов'язковий, але дуже корисний, оскільки дозволяє синтаксичним аналізаторам швидше знаходити потрібну схему.

У випадку, якщо використовується локальний файл, використовують атрибут

xsi:noNamespaceSchemaLocation.

Наприклад,

xsi:noNamespaceSchemaLocation=

’ім’я _файлу.xds’

З іншого боку, простір імен може бути оголошений разом з ім'ям файлу, тоді ідентифікатор URI для простору імен і ідентифікатор URI для схеми розділяються пропусками, утворюючи значення одного атрибута, як показано нижче:

books/ ім’я_файлу.xsd.загрузка...