загрузка...
 
Спадкоємність установок властивостей
Повернутись до змісту

Спадкоємність установок властивостей

Набір властивостей, які ви привласнили певному елементу (наприклад, BOOK), діє на всі дочірні елементи, прямо або побічно вкладені в нього, якщо тільки вони не встановлюються знову згодом для певного дочірнього елемента.

Проте наступні властивості є виключеннями і не наслідуються дочірніми елементами:

властивість display;

властивості, що відносяться до фону (background-color, background-image, background-repeat і background-position );

властивість vertical-align;

властивості розміщення тексту.

Кожен елемент BOOK має п'ять дочірніх елементів. Оскільки властивість font-size є успадкованою, всі дочірні елементи усередині елемента BOOK відображуються з розміром шрифту в 10 пунктів. Проте дочірні елементи не успадковують установку властивостей display і margin-top (властивість margin-top відноситься до групи властивостей розміщення тексту).

Для неуспадкованих властивостей, якщо ви не задали значення властивості для конкретного елемента, браузер використовує значення властивості за замовчанням. Наприклад, значенням за замовчанням для властивості display буде inline .

Оскільки більшість значень властивостей є наслідуваними, при розробленні таблиці стилів вам краще почати з елементів верхнього рівня, а потім опускатися до більш глибоко вкладених елементів. При цьому вам доведеться вносити мінімальну кількість змін і уточнень до установки властивостей (так, вам немає необхідності встановлювати властивості дочірніх елементів, якщо успадковані ними значення властивостей вас влаштовують).

Використання множинних елементів і множинних правил

Ви можете застосувати одне правило до декількох елементів, включивши всі імена елементів у селектор і відокремивши імена комами. Наприклад, наступне правило застосовується до типів елементів POEM, TITLE, AUTHOR, DATE і STANZA POEM, TITLE, AUTHOR, DATE, STANZA

   {display:block;

   margin-bottom:12pt}.

Якщо для групи елементів встановлюється загальний набір властивостей, ви можете зробити вашу таблицю стилів коротшою і полегшити її сприйняття, включивши всі ці елементи до одного правила, замість того, щоб дублювати установки в окремих правилах.

Ви також можете включити до певного типу елемента більше, ніж одне правило усередині тієї самої таблиці стилів. Наприклад, обидва правила включають елемент DATE :

POEM, TITLE, AUTHOR, DATE, STANZA

   {display:block;

   margin-bottom:12pt}

DATE

   {font-style:italic}.

Перше правило містить оголошення, яке елемент DATE розділяє з іншими елементами в списку, тоді як друге правило здійснює додаткове налаштування для елемента DATE, а саме задає установку властивості, яка застосовується тільки до цього елемента.



загрузка...