1. Хворий А.. 73 роки. Скарги на сильну задишку, ядуху, навіть при помірному фізичному навантаженні, кашель з виділенням до 10 мл харкотиння на добу, швидку втомлюваність. Хворіє 10 років. Неодноразово лікувався стаціонарно при загостренні хвороби. Палить до 15 сигарет на добу на протязі 30 років. Об'єктивно: загальний стан тяжкий. Дифузний цианоз, температура 36.3°С. Пульс - 86 ритмічний. Тони серця ослаблені, акцент 2 тону над легеневою артерією. Дихання - 30/хв., подовжений видих. Легені – на всій поверхні легеневий звук з коробковим відтінком, значно ослаблене везікулярне дихання (особливо у нижніх відділах) з великою кількістю сухих і вологих, різної гучності хрипів над всією поверхнею. Нижній край печінки + 7 см. Набряки на нижніх кінцівках.
1.Призначити план обстеження хворого.
2. Які методи діагностики є основними для обстеження.
3. Чи слід хворому хворому призначати кисневу терапію.
4. Які оптимальні показники РаО2 та SaO2 % мають бути у хворого після кисневої терапії.
2. Хвора А.. 83 роки. Скарги на ядуху, кашель з виділенням до 20 мл харкотиння на добу, швидку втомлюваність. Хворіє 15 років. Неодноразово лікувалася стаціонарно та амбулаторно. Палить до 15 сигарет на добу на протязі 35 років. Об'єктивно: загальний стан тяжкий. Дифузний цианоз, температура 35.3°С. Пульс - 96 ритмічний. Тони серця ослаблені, акцент 2 тону над легеневою артерією. Дихання - 28/хв., подовжений видих. Легені – на всій поверхні легеневий звук з коробковим відтінком, значно ослаблене везікулярне дихання (особливо у нижніх відділах) з великою кількістю сухих хрипів над всією поверхнею. Набряків не має.
1.Призначити план обстеження хворої
2. Які методи діагностики є основними для обстеження.
3. Які клінічні симптоми вказують на ДН
4. Призначте план лікування хворої
3. Чоловік, 56 років, хворіє на бронхоектатичну хворобу (БЕХ) впродовж 18 років. За останні півроку почали турбувати виражені набряки гомілок, ядуха, погіршав апетит. У легеневій артерії систолічне Р більш ніж 40 мм. рт. ст. та діастолічне 11 мм рт.ст. На спірограммі ОФВ1 - 40%, ФЖЕЛ - 65%. Яке ускладнення БЕХ розвивається у хворого
A Амілоїдоз нирок
B Хронічне легеневе серце
C Пневмоторакс
D Пневмофіброз
E Пневмосклероз
2 Хворий К., 65 років; палить більше 40 років. Поступив у стаціонар зі скаргами на прогресуючу задишку з утрудненим видихом, кашель з мокротою слизисто-гнійного характеру; пітливість. Об-но: над легенями при перкусії – коробковий перкуторний звук, аускультативно: жорстке дихання; розсіяні свистячі та дзижчачі хрипи, більші на видоху. ФЗД: ОФВ1 < 70%, проба з бронхолітиком негативна. Які зміни будуть на Rо ОГК
A підвищенна повітряність легень
B розширені корені легень
C інфільтрація паренхими
D легеневий малюнок без змін
E знижена повітряність легень
Ілюстративний матеріал: рентгенограми, спірограми, ЕКГ, лабораторні аналізи ( крові, мокротиння, біохімічні показники ), Ехо ЕКГ, ангіопульмонографія, засоби для доставки інгаляційних препаратів (індивідуальні та небулайзери).