загрузка...
 
1.4. Іслам
Повернутись до змісту
Це одна зі світових релігій викладена в Корані, вона визначає одкровення Аллаха, які тривали 33 роки, і які слухав пророк Мухамед, котрий не знав грамоти.
Батьківщина ісламу – Аравійський півострів, який займав стратегічно важливе місце у зв’язках Індії і Китаю з Європою та Африкою. Це великий торговий шлях, де переплелися найважливіші родоплемінні звичаї, особливо традиції ізольованої пустелі (звідси ідея єдинобожжя – Аллах єдиний). Тут не було уряду, не було законів, лише племінні звичаї, традиції.
Кровопролиття, вбивство невинних людей – звичайне явище. Засади повсякденного життя, такі як нормальна їжа, одяг, солодощі – жителям тих місць були невідомі. Раціоналізм ісламу найбільш ефективно проявився в ученні про загробне життя. Лише там ви можеш реалізувати справедливість, чесність, доброту, там тобі гарантується вічне життя, сповнене радощами й насолодою. То чи варто заради вічності ризикувати короткими миттєвостями, які складають земне життя?
«Іслам» у перекладі з арабської означає підкорення, слухняність. Звідси цілковите підкорення й покірність перед Аллахом. Бог – творець і правитель Всесвіту. Людина, котра визнає творця, вбачає в ньому господаря, чесно й добросовісно підкоряється його законам і приписам, є істинним мусульманином. Його підкорення волі Аллаха – є іслам. Аллах велик, Аллах дав, Аллах взяв. Людина, котра заперечує існування бога, неспроможна бачити очевидне, дане йому від природи – Бога. Аллах забороняє лихварство, тому є особливості діяльності банківської кредитної діяльності. Існує «ісламська економіка».
У світі повинен панувати мир, справедливість, доброта, де немає місця для експлуатації та рабства, де панує влада – вираження священної довіри Бога. Але є ісламський фундаменталізм – відображення агресивного ісламського світу в його прагненні до всесвітнього Халіфату.загрузка...