загрузка...
 
Манілуляційні знаки; Експертиза товарів - Коломієць Т.М.
Повернутись до змісту

Манілуляційні знаки

Маніпуляційні знаки - знаки, призначені для інформації про способи поводження з товарами. До цього часу маніпуляційні знаки вважалися покажчиками способів поводження з вантажами і наносилися в основному на транспортну тару. їх символіка, найменування, призначення регламентуються ГОСТ 14192-77 "Маркування вантажів".

Маніпуляційні знаки наносяться на кожне вантажне місце в лівому верхньому кутку на двох сусідніх стінках тари. Як правило,

маніпуляційні знаки повинні бути чорного кольору, але допускається нанесення знаків "Крихке. Обережно" та "Тропічне пакування" -червоного кольору, "Вантаж, що швидко псується " - блакитним кольором на світлому фоні.

Маркування експортних вантажів необхідно наносити латинським шрифтом, або за погодженням з клієнтом, на мові, яка вказується ним у документації. Крім того в додатку англійською та німецькою мовами наводити найбільш вживані скорочення, які використовуються у комерційній практиці.

Проте останнім часом маніпуляційні знаки з'явилися і на споживчій упаковці. Так, знак "Відчиняти тут" можна побачити на коробках із молоком, пральними порошками та ін. Все це свідчить про розширення сфери застосування маніпуляційних знаків.
загрузка...