загрузка...
 
5.5. Комплексна експертиза; Експертиза товарів - Коломієць Т.М.
Повернутись до змісту

5.5. Комплексна експертиза

Комплексна експертиза - це оцінка експертом усіх характеристик товару на основі їх досліджень та аналізу документів. Вона може мати не лише товарознавчі, але і вартісні характеристики.

Комплексна експертиза застосовується у випадках, коли необхідно всебічно оцінити товар, зважаючи на позиції продавця, споживача, а також ринкову кон'юнктуру, яка склалася. Тому експертові, який проводить комплексну експертизу, недостатньо тільки знань про товар. Він повинен також уміти аналізувати та оцінювати конкретну ситуацію на відповідному товарному сегменті ринку, орієнтуватися в товарній політиці торговельних організацій, знати потреби та попит на конкретні товари.

Комплексна експертиза часто використовується в практиці комісійної торгівлі, і є суттю роботи товарознавця-експерта (приймальника). Інше застосування комплексна експертиза знаходить при експортно-імпортних операціях зовнішньоторговельної діяльності, а також при укладанні договорів купівлі-продажу за зразками великих партій товару. Оскільки до комплексної експертизи органічно входять інші види товарознавчої експертизи: кількісна, якісна, асортиментна та документальна, - то всі засоби та методи, які використовуються в них, застосовуються і в цьому узагальненому виді експертизи.

Питання для самоперевірки

  1. Назвати види експертизи товарів та дати їхнє визначення.
  2. Яке призначення та підстави для проведення експертизи товарів різних видів ?
  3. Які відмітні особливості експертизи кількості від приймання товарів за кількістю ?
  4. Яка правова база проведення кількісної та якісної експертизи?
  5. Які особливості проведення експертизи товарів із пошкодженою упаковкою ?
  6. У чому полягає сутність експертизи товарів за комплектністю?
  7. Порівняти правила проведення кількісної та якісної експертизи при прийманні товарів.
  8. Які особливості проведення експертизи нових товарів? Як визначити ступінь їхньої новизни?
  9. Які особливості проведення експертизи за договорами ?
  10. 10.Дайте характеристику асортиментній, документальній, комплексній експертизам. Які підстави для їхнього проведення ?загрузка...