загрузка...
 
8.3.1. Порядок ввезення імпортних харчових продуктів та продовольчої сировини в Україну; Експертиза товарів - Коломієць Т.М.
Повернутись до змісту

8.3.1. Порядок ввезення імпортних харчових продуктів та продовольчої сировини в Україну

Імпортні харчові продукти та продовольча сировина допускаються на митну територію України за умови виконання постачальником правил їх реєстрації та сертифікації. Порядок ввезення в Україну харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів встановлює Кабінет Міністрів України.

Контроль за наявністю в контрактах (договорах) показників якості та безпеки здійснюється відповідними органами виконавчої влади, які здійснюють обов'язкову сертифікацію та державну санітарно-гігієнічну експертизу харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів,

Харчові продукти та продовольча сировина, які ввозяться в Україну і перебувають під митним контролем, повинні бути вивезені за межі України, якщо їм було відмовлено у документальному підтвердженні їхньої якості та безпеки.

Контроль за додержанням порядку ввезення харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів на митну територію України здійснюється митною службою. Митне оформлення для вільного використання на території України імпортних харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів дозволяється лише за наявності:

  1. сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання в Україні іноземного сертифіката, виданого в державній системі сертифікації органом, уповноваженим (акредитованим) Держстандартом;
  2. ветеринарного дозволу на харчові продукти і сировину тваринного походження;
  3. карантинного дозволу на харчові продукти і сировину рослинного походження;
  4. маркування харчових продуктів і продовольчої сировини згідно з законодавством України.

Фізичним особам дозволяється ввозити імпортні харчові продукти для особистого споживання (крім сировини тваринного походження), загальна кількість яких не перевищує норм, Установлених законодавством України, без подання митним органам країни висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи,сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання в Україні іноземного сертифіката.
загрузка...