загрузка...
 
5.2 Комерційні стратегії роздрібного торговельного підприємства
Повернутись до змісту

5.2 Комерційні стратегії роздрібного торговельного підприємства

Позиції роздрібних ме­реж, які розвиваються у рамках стратегії диференціації, зміцнюються за рахунок здешевлення асортименту, пропозиції покупцям якісних то­варів та новинок. В умовах конкурентного середовища підприємці-комерсанти у сфері роздрібної торгівлі починають створювати особливий індивідуальний імідж, призначений для досягнення ринкових цілей. Найбільш успішними стратегіями у цьому плані можна назвати такі:

Стратегію вартості товару. Роздрібний торговець пропонує товари за цінами, нижчими, ніж у конкурентів. Він скорочує свої витрати, відмов­ляючи споживачам у додаткових послугах з доставки товарів, продажу у кредит та пропозиції безкоштовних призів від фірми у рамках маркетин­гово-стимулюючих заходів.

Стратегію споживчої зручності.  Роздрібний торговець нама­гається максимально надати переваги споживачам, особливо тим, у кого мало часу. Застосовуючи підхід зручності, магазини з тривалим режимом робо­ти розміщуються у безпосередній близькості від місця проживання.

Стратегію створення сегментного портфеля. Роздрібний торго­вець має кілька різних магазинів, кожний з яких обслуговує певний сегмент ринку.

Стратегію обслуговування. Власник магазину у першу чергу зосе­реджує увагу на формуванні особистих контактів із споживачами, надає кваліфіковану допомогу під час покупки та здійснює післяпродажне об­слуговування.

Стратегію створення особливої атмосфери — збуджує фантазію та привертає увагу покупців незвичайним оформленням та інтер'єром, рек­ламними і музичними ефектами.



загрузка...