загрузка...
 
9.5 Реалізація коригуючих пристроїв (регуляторів)
Повернутись до змісту

9.5 Реалізація коригуючих пристроїв (регуляторів)

У процесі виконання параметричного синтезу структура коригуючого пристрою, який ми часто називаємо регулятором, задається або вибирається проектувальником з якихось міркувань, спираючись на обмежений ряд стандартних законів управління. У зв’язку з цим технічна реалізація регуляторів не становить особливих труднощів і зводиться до вибору і обґрунтування найбільш відповідного для конкретного випадку промислового технічного пристрою.

Результатом структурно-параметричного синтезу є, як правило, передаточна функція коригуючого пристрою, що забезпечує необхідне перетворення сигналу. У найбільш загальному випадку закон перетворення сигналу може бути довільним, тобто таким, що не відповідає жодному із стандартних (типових) алгоритмів регулювання. Отже, виникає завдання технічної реалізації синтезованого закону перетворення сигналу, отриманого у вигляді математичного опису (передаточної функції).

Для технічної реалізації коригуючих пристроїв на практиці застосовуються перетворювальні елементи різної фізичної природи: електричні (найширше), механічні, гідравлічні, пневматичні. У цьому курсі лекцій ми не розглядаємо варіант реалізації закону управління на цифрових обчислювальних пристроях!



загрузка...