Загальна схема такого чотириполюсника наведена на рис. 9.22. В активних чотириполюсниках використовуються операційні підсилювачі з дуже великим коефіцієнтом підсилення (50000 і більше), що охоплені глибоким зворотним зв’язком. У прямий і зворотний ланцюг активного чотириполюсника вклю-чаються резистори, конденсатори або (рідше) індуктивності. При досить великому коефіцієнті передачі операційного підсилювача передаточна функція пристрою з великою точністю дорівнює
. (9-58)
Знак мінус попереду свідчить про те, що знак напруги протилежний знаку , тобто фаза сигналу на такому пристрої змінюється на 1800.
Варіюючи вид операторів , і параметри їх елементів, можна отримати різноманітні передаточні функції.
Активні чотириполюсники вдається виконати так, що вони здійснюють майже ідеальне диференціювання або інтегрування сигналу, особливо в обмеженій смузі частот. Передаточний коефіцієнт може бути дуже високим. Також дуже просто здійснити підсумовування декількох сигналів на вході. Окрім цього, у них відсутній головний недолік пасивних чотириполюсників – взаємовплив між каскадами. Усе це безперечні позитивні сторони активних чотириполюсників. Проте вони значно складніші і дорожчі за пасивні.
Окрім названих, як коригуючі пристрої використовуються:
пасивні чотириполюсники змінного струму;
диференціювальні трансформатори;
тахогенератори постійного і змінного струму та інше.