загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Фінансова система – це сукупність окремих сфер фінансових відносин, які пов'язані між собою. Вона розглядається з двох сторін: за внутрішньою (змістовною) структурою й організаційною побудовою.

Внутрішня структура фінансової системи відображає об'єктивну сукупність фінансових відносин і є загальною для всіх країн. Вона складається з таких сфер: фінанси суб'єктів господарювання, державні фінанси, міжнародні фінанси, фінансовий ринок і страхування.

Організаційна структура фінансової системи – це сукупність фінансових органів і установ, що характеризує систему управління фінансами.

До організаційного складу фінансової системи України входять органи управління (Міністерство фінансів (найголовніший орган у фінансовій системі України); Державна податкова адміністрація; Державна контрольно-ревізійна служба; Державне казначейство; Рахункова палата тощо) та фінансові установи (Національний банк; комерційні банки; страхові компанії; небанківські кредитні установи, міжбанківська валютна біржа; фондові біржі; інституціональні інвестори)загрузка...