загрузка...
 
8.3 Місцеві податки і збори
Повернутись до змісту

8.3 Місцеві податки і збори

Органи місцевого самоврядування відповідно до Податкового кодексу України встановлюють місцеві податки і збори. Місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, встановленому  Бюджетним  кодексом  України.

У темі «Податкова система» нами розглядався перелік місцевих податків та зборів. Нагадаємо їх.

До місцевих податків належать:

1) податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

2) єдиний податок (про нього мова йшла у темі 6 «Податкова система»).

До місцевих зборів належать:

1) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

2) збір за місця для паркування транспортних засобів;

3) туристичний збір.

Місцеві ради обов’язково установлюють податок на нерухоме майно, єдиний податок та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. У межах своїх повноважень вони вирішують питання щодо встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору.

Установлення інших місцевих податків та зборів забороняється.

Податок на нерухоме майно

Цей податок внесений до Податкового кодексу, але стягуватися буде лише з 1 січня 2012 року.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості.

Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

Пільги зі сплати податку. База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа - платник податку зареєстрована, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі:

– для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

– для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.



загрузка...