загрузка...
 
2.3.4 Застосування магнію
Повернутись до змісту

2.3.4 Застосування магнію

Найбільш ранньою галуззю застосування металевого магнію було, мабуть, використання його як відновника.

У 1965 р. Н.Н.Бекетов вперше застосував магній для витіснення з його допомогою алюмінію з розплавленого кріоліту. Цей процес у 80-ті роки минулого століття застосовувався промислово на першому німецькому алюмінієвому заводі в Гмелінгене.

Трохи пізніше почали використовувати здатність порошку магнію і тонкої магнієвої стрічки горіти сліпуче білим полум'ям з виділенням великої кількості тепла. Ця властивість магнію одержала застосування у фотографії для моментальних зйомок, а також у піротехніці і для військових цілей (для виготовлення освітлювальних ракет). У обох випадках магній звичайно змішується з речовинами, що легко віддають кисень. Ракетний освітлювальний склад, наприклад, може містити 45% Mg, 48% NaNO3 і 7% зв'язувальної органічної речовини.

Найважливішим практичним застосуванням магнію було використання його як основи різних легких сплавів. Потім він став використовуватися і в інших галузях техніки, завдяки своїм специфічним фізико-хімічним і механічним властивостям. У міру розвитку металургії магнію його одержували все у чистішому вигляді, що відкривало для цього металу нові галузі застосування.



загрузка...