загрузка...
 
Свопи з датами валютування до споту (своп tom/next) і форвард/форвард. Свопи з датами валютування до споту.
Повернутись до змісту

Свопи з датами валютування до споту (своп tom/next) і форвард/форвард. Свопи з датами валютування до споту.

Дані свопи котируються аналогічно стандартним свопам у вигляді своп-пунктів для відповідних періодів (t/n (tom/next) та tod/spot (today/spot)) у вигляді премії або дисконту:

Якщо перша угода здійснюється з датою валютування «завтра», а обернена – на споті, то такий своп має назву том-некст (tomorrow-next swap або t/n swap).

Існує правило: у випадку зростання зліва направо форвардних (своп) пунктів обмінний курс для першої угоди своп має бути нижчим, ніж валютний курс обміну для другої угоди; у разі зниження форвардних (своп) пунктів зліва направо обмінний курс для першої угоди має бути вищим, ніж для другої.

Найбільш поширений своп tom/next, який використовується у разі пролонгації відкритої позиції при спекулятивній торгівлі на умовах margin trading. При цьому поточний валютний курс спот можна використовувати як для дати валютування (до спота), так і для дати закінчення свопа (безпосередньо на споті). Головне, щоб різниця двох курсів становила суму форвардних пунктів для відповідного періоду, дата спот при цьому завжди є форвардною датою.

Свопи з датами валютування «форвард/форвард».

На практиці свопи форвард/форвард укладаються шляхом здійснення не двох форвардних зустрічних операцій, а двох простих операцій своп, у яких проводиться взаємозалік двох операцій спот.

Наприклад: операція своп форвард/форвард 3/8 типу buy/sell:

купівля тримісячного свопу (продаж з датою валютування спот, купівля з датою валютування форвард);

продаж восьмимісячного свопу (купівля з датою валютування спот, продаж з датою валютування форвард).

Котирування операції своп форвард/форвард здійснюється за допомогою своп - пунктів, які розраховуються за таким правилом:

сторона bid котирування операції своп форвард/форвард дорівнює різниці між стороною bid котирування стандартного свопу довшого строку та стороною offer котирування стандартного свопу короткого строку:

bid (forward/forward swap) = bid (long term) - offer (short term);

сторона offer котирування операції своп форвард/форвард дорівнює різниці між стороною offer котирування стандартного свопу довшого строку та стороною bid котирування стандартного свопу короткого строку:

offer (forward/forward swap)= offer (long term) - bid (short term).загрузка...