загрузка...
 
Організація торгівлі опціонними контрактами та система маржі.
Повернутись до змісту

Організація торгівлі опціонними контрактами та система маржі.

У сучасній практиці існують біржові та позабіржові опціони. Умови біржових опціонних контрактів стандартизовані. Продавці біржових опціонів зобов’язані вносити і підтримувати необхідний рівень маржових коштів у кліринговій установі, які гарантують виконання ними умов контракту.

Закрити позицію на ринку біржових опціонів можна здійсненням зворотної операції, такі операції називають закриваючими купівлями або закриваючими продажами.

Наприклад, довгу позицію за опціоном «колл» потрібно закривати продажем опціону «колл» на той самий базовий актив, з тією ж датою закінчення і тією самою ціною виконання (неоднакові лише премії, різниця яких становитиме прибутки або збитки за двома операціями).

Враховуючи специфіку опціонних операцій, природно може виникнути сумнів стосовно доцільності ліквідування довгої позиції, адже виконувати опціон не обов’язково. Однак таку позицію закривати необхідно, оскільки її закриття зменшить витрати на придбання опціону, якщо необхідність у його виконанні зникла. На біржовому ринку продаються опціони за стандартним переліком валют: фунти стерлінгів, швейцарські франки, японські єни, євро, які котируються відносно долара.

На позабіржовому ринку опціони не стандартизуються, тобто сторони можуть домовлятись відносно базового активу і його кількості, дати виконання та інших умов. Валютні опціони на позабіржовому ринку котируються відносно ширшого переліку валют, а також відносно крос-курсів (наприклад, єна – євро, швейцарський франк – фунт стерлінгів). На ринку біржових опціонів існують гарантії виконання угод, тобто маржові внески і гарантійні фонди. Особливістю маржі на ринку опціонів є те, що внески стягуються лише з однієї сторони – продавця опціону. Покупець опціону не вносить маржових внесків, оскільки його позиції не містять ризику. Вільними від необхідності вносити маржу є також ті продавці опціонів «колл», які мають на своїх рахунках відповідну кількість базового активу. У цьому разі мова йде про покритий опціон «колл».загрузка...