загрузка...
 
Суть позитивного процентного арбітражу.
Повернутись до змісту

Суть позитивного процентного арбітражу.

Позитивний процентний арбітраж є специфічною формою арбітражних операцій. Основною метою проведення даного типу операцій є одержання процентного прибутку по прийнятому депозиту за рахунок зміни процентних ставок. Приймаючи на себе певний ризик і отримуючи в результаті прибуток, дилери можуть або покращити структуру своїх активів, або скористатися іншим джерелом коштів. Так як ймовірність отримання прибутку з’являється рідко, то дилер вимушений підтримати відкриті ліквідні позиції. Фактично головне, що вимагається від дилера – це вміння обмежувати елемент ризику та передбачити події і досягати сприятливих результатів, маніпулюючи відкритими позиціями.

Суть позитивного процентного арбітражу полягає в тому, що, розміщуючи депозит в валюті А, арбітражер не застрахований від зміни процентної ставки у несприятливий бік (процентна ставка піднімається) після укладення угоди, тому він старається знайти способи прибуткового розміщення відкритих позицій. А отже, арбітражер підшуковує потрібну валюту В під достатньо низький процент (передбачаючи, що у найближчому майбутньому валютний курс валюти В буде стабільним), щоб покрити свої втрати по валюті А за рахунок конверсійної різниці (різниця між процентними ставками по різних валютах).

Використовуючи позитивний процентний арбітраж, арбітражер не тільки покриває свої втрати, але й в більшості випадків отримує прибуток.

На жаль, не завжди ситуація, яка складається, надає можливість для проведення цього виду процентного арбітражу. Для цього необхідне постійне спостереження за поведінкою процентних ставок по певних валютах і оцінка ступеню впливу тенденції зміни процентних ставок на майбутню тенденцію зміни валютних курсів.загрузка...