загрузка...
 
Рахунок 98 "Податки на прибуток" ; План рахунків бухгалтерського обліку
Повернутись до змісту

Рахунок 98 "Податки на прибуток"

На рахунку 98 "Податки на прибуток" ведеться облік належної за даними бухгалтерського обліку суми податку на прибуток від звичайної діяльності та надзвичайних подій.

За дебетом рахунку відображається нарахована сума податку на прибуток, за кредитом - включення до фінансових результатів на рахунку 79.

Рахунок 98 "Податки на прибуток" має такі субрахунки:

981 "Податки на прибуток від звичайної діяльності"
982 "Податки на прибуток від надзвичайних подій"

На субрахунку 981 "Податки на прибуток від звичайної діяльності" ведеться облік нарахованої суми податку на прибуток від звичайної діяльності, що визначається від прибутку, відображеного в бухгалтерському обліку (незалежно від суми прибутку для цілей оподаткування).

Сума податку на прибуток від звичайної діяльності визначається й відображається на цьому субрахунку без зменшення на суму зменшення податку на прибуток, внаслідок обчислення податку на прибуток від алгебраїчної суми прибутку від звичайної діяльності та збитку від надзвичайних подій (згорнутий результат).

На субрахунку 982 "Податки на прибуток від надзвичайних подій" ведеться облік нарахованої суми податку на прибуток від надзвичайних подій.

Рахунок 98 "Податки на прибуток" кореспондує

за дебетом з кредитом рахунків:

 

за кредитом з дебетом рахунків:

17

"Відстрочені податкові активи"

64

"Розрахунки за податками йплатежами"

54

"Відстрочені податковізобов'язання"

79

"Фінансові результати"

64

"Розрахунки за податками й платежами"

 

 
загрузка...