загрузка...
 
19.3. Ціноутворення на ринку маркетингових послуг
Повернутись до змісту
Якщо структуру пропозицій на ринку маркетингових досліджень визначити можливо, то розібратись у фінансових показниках значно складніше.
Зрозуміло, що вартість маркетингового дослідження залежить від обсягу самого дослідження (території охоплення, кількості респондентів, методів збирання первинної інформації тощо). Інформацію про вартість маркетингового дослідження потенційний клієнт здобуває з двох джерел: ділової преси та самого маркетингового агентства. У діловій пресі називають суми від 300 грн. до десятків тисяч. Очевидно, що на 300 грн. зробити повноцінне маркетингове дослідження неможливо. Але у споживачі маркетингових досліджень не можуть у цьому розібратись.
Підтримування розвинутої опитувальної мережі у робочому стані не дешеве. Однак жорстка конкуренція в цьому сегменті ринку змушує українські маркетингові компанії сильно демпінгувати і дешево пропонувати інформацію. Якщо компанія береться провести за $ 1000 дослідження, що коштують $ 10 000, то можна зрозуміти, наскільки якісною буде інформація. Ситуація зміниться, коли підвищиться соціологічна грамотність наших замовників.
Будь-який клієнт перед тим, як зупинити свій вибір на якомусь з агентств, проводить своєрідний тендер. Тому різниця в ціні на послуги агентств одного класу не може бути значною.
У самих виконавців маркетингових досліджень домогтися інформації про ціни теж непросто. Більшість із опитуваних компаній пропонують клієнту спочатку розробити план (проект) проведення маркетингових досліджень і тільки потім можуть назвати вартість. І об’єктивно це так, бо неможливо розрахувати витрати на маркетингові дослідження, не уявляючи собі його обсягів. Але клієнт не хоче чекати, він бажає отримати інформацію про ціни від багатьох виконавців і лише потім зробити свій вибір. Слід зазначити, що тільки декілька провідних компаній (Socis Gallup, UMG, USM, «Обрій-маркетинг») мають уже готові розцінки на проведення інтерв’ю з кінцевими споживачами та експертами, інші фінансові показники. Маємо замкнуте коло: споживач маркетингових послуг, щоб вибрати фірму-виконавця, повинен знати ціну, але щоб знати ціну, він повинен вибрати фірму.загрузка...