загрузка...
 
Народно-господарське значення транспорту
Повернутись до змісту
Транспорт – це найважливіша ланка економічних стосунків, яка бере участь у створенні та доставці продукції споживачам, з’єднує виробництво і споживання, галузі, регіони, держави.
Транспорт – це комплекс, який складається з залізничного, морського, річкового, автомобільного, трубопровідного та повітряного видів, які взаємодіючи між собою, становлять транспортну систему.
Довжина залізниць світу становить 1,3 млн.км.
Автомобільний транспорт використовується для перевезень на близькі відстані. Із 30 млн.км. шляхової мережі 20 млн.км припадає на автомобільні шляхи.
Морський транспорт служить для зовнішньоекономічних зв’язків. Це найбільш дешевий вид транспорту. Внутрішній водний транспорт за вантажо- та пасажиро оборотом поступається іншим видам транспорту. За чисельністю суден переважає морський, але за загальною тоннажністю значно йому поступається.
Трубопровідний транспорт призначається для транспортування нафти й газу, сипких вантажів. Зараз в світі побудовано 13 млн.км. трубопроводів.
Повітряний транспорт обслуговує внутрішні й міжнародні лінії. В основному він перевозить пасажирів. Серед вантажів він перевозить 1/5 обороту загального.


загрузка...