загрузка...
 
§8. Адміністративне затримання.
Повернутись до змісту
Адміністративне затримання — це один із заходів забезпечення впровадження у справах про порушення митних правил, який застосовується з мстою припинення порушення митних правил, складення протоколу про такс порушення при неможливості його складення на місці, забезпечення вчасного і правильного розгляду справи та виконання постанови по ній. Таке затримання може бути застосоване на строк до трьох годин.
Адміністративне затримання проводиться посадовими особами митних органів за рішенням начальника митного органу або особи, яка його заміщає. Про адміністративне затримання складається установленої форми протокол, в якому зазначаються дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. Якщо той відмовляється підписати протокол, в ньому робиться відповідний запис.
На прохання затриманої особи про час та місце її перебування повідомляються її родичі, адміністрація за місцем роботи або навчання. При затримані неповнолітнього обов'язково повідомляються його батьки або особи, які їх заміщають.
Термін адміністративного затримання не може тривати понад три години. Щоправда, чинним законодавством передбачено, що у виняткових випадках у зв'язку з особливою потребою можуть бути встановлені інші терміни. Осіб, які порушили прикордонний режим або режим у пунктах пропускання через державний кордон, можна затримати на термін до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи і з'ясування обставин правопорушення — до трьох діб з повідомленням про не письмово прокурора протягом двадцяти чотирьох годин з моменту затримання або на термін до десяти діб із санкції прокурора, якщо правопорушники не мають документів, що посвідчують їх особу.
Термін адміністративного затримання обчислюється з моменту доставлення особи, яка скоїла порушення митних правил, у службове приміщення митного органу України або інше приміщення, де провадження необхідних дій є можливим. Щодо осіб, які знаходилися у службовому приміщенні у зв'язку зі здійсненням митного контролю, строк адміністративного затримання обчислюється з моменту закінчення такого контролю.
Про адміністративне затримання складається протокол установленої форми.


загрузка...